אב גרוש: בני בן ה-3 נעדר מזה 40 יום

אב גרוש מחפש נואשות את בנו לאחר שנעלם ביחד עם אמו. המשטרה מסרבת לקבל תלונה.

גיל רונן , ח' באב תשע"ו

הפעוט הנעדר
הפעוט הנעדר
צילום: אריאל פ.

אריאל, אב גרוש מחפש מזה 40 יום את בנו א', שהשבוע הוא חוגג שלוש שנים.

לדברי האב, גרושתו נעלמה ביחד עם א' והוא לא יודע היכן הם נמצאים, ומה שלום בנו. בין האב לבן קשר חזק והאב אכול געגועים ודאגה.

במשטרת פתח תקווה נאמר לאב המודאג כי שוטר ראה את בנו ו"הכל בסדר" אך סירבו לתת לו פרטים נוספים. המשטרה סירבה לאפשר לו להגיש תלונה בגין חטיפת הקטין.

אריאל העלה לפייסבוק תיעוד של שיחתו עם תחנת המשטרה:

נציין כי במקרים הפוכים, בהם האב הוא שנעלם עם הילד, המשטרה מתגייסת במלוא המרץ בכדי לאתרו ולעצור אותו – ואיתה גם מערכות הרווחה והתקשורת ה"תקינה פוליטית".

באחרונה נערך מצוד שכזה אחר אב שנעלם עם בנו. ב-10 ביוני פורסם באתר "וואלה" כי "לאחר שלושה חודשי חקירה בשיתוף הפרקליטות וגורמי הרווחה, אותר (...) אב החשוד בחטיפת בנו בן הארבע. האב, שבחודשים האחרונים מתנהל בינו לבין בת זוגו לשעבר דיון משפטי ארוך בעניין חזקת בנם, לקח את בנו במהלך דיון שנערך אז מאחר שלא רצה להשאיר אותו לבד עם אמו, נעלם והסתתר בבני ברק. הילד נמצא בריא ושלם והועבר לחזקת האם בהתאם להחלטה של גורמי הרווחה. האב הודה במיוחס לו והיום יתקיים דיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בירושלים".

בזמן המרדף אחר האב נעצרה גם עתונאית לוחמת המסקרת את תחום הרווחה, בחשד ששוחחה עם האב על אף שהמשטרה לא הצליחה למצוא אותו, ומתוך מטרה לגרום לה להסגירו.

העתונאית מריאן עזיזי, שגם היא מסקרת את תחום הרווחה, ראיינה את אריאל בשפה האנגלית בתחנת המשטרה לאחר שבקשתו להגיש תלונה סורבה. בראיון סיפר אריאל שדווקא קיבל יחס של אמפתיה מהשוטר אבל נאמר לו שעל פי חוק, הוא אינו יכול להגיש תלונה בעניין העלמות בנו. זאת, לדברי השוטר, משום שהוא אבי הילד, והילד נראה לאחרונה עם אמו.