רגב: לפטור אלופים אולימפיים ממס זכיה

שרת התרבות והספורט הנחתה את מנכ"ל משרד הספורט לקדם חקיקה שתפטור את האלופים האולימפיים מלשלם מס בגין פרסי הזכיה.

חזקי ברוך , י' באב תשע"ו

רגב עם המדליסטים ג'רבי וששון
רגב עם המדליסטים ג'רבי וששון
צילום: דוברות

שרת הספורט, ח"כ מירי רגב, קיבלה מספר החלטות בעקבות זכייתם של הג'ודאים ירדן ג'רבי ואורי ששון במדליות במשחקים האולימפיים.

השרה הנחתה את מנכ"ל משרד הספורט לקדם חקיקה שתפטור את האלופים האולימפיים מלשלם מס בגין פרסי הזכיה.

השרה רגב הסבירה, "אני רואה בכספי הזכיה החזר מינימלי וסמלי להוצאות וההשקעה הרבה של הספורטאים במשך השנים. ההישגים הללו עושים שירות ענק למדינת ישראל וזה פסול לקחת מהם יותר ממה שהם כבר נתנו".

בנוסף, השרה הנחתה את מנכ"ל משרדה להוביל מיד בתום המשחקים האולימפיים שינויים באמות המידה לפיהם מחולק התקציב כך שתינתן עדיפות משמעותית לנבחרות שהביאו השגים.

לדבריה, "נבחרות ישראל שהביאו השגים אולימפיים ובראשם נבחרת הג'ודו יקבלו יותר. נבחרת הג'ודו הפכה את ישראל למעצמת ג'ודו והביאה גאווה לאומית למדינה כולה".

השרה הנחתה כי בתום המשחקים האולימפיים תוצג לה תכנית שתגובש על ידי המשרד והוועד האולימפי ובמרכזה סיוע לספורטאים האולימפים לפרוש בכבוד ולהשתלב בעשיה כמאמנים, מנהלים או כל בחירה אחרת שיעשו. כמו כן, סוכם על תכנית רב שנתית שתקדם את הדור הבא של האלופים האולימפים.

"הספורטאים והמאמנים הגדולים ראויים לתמיכה וליווי של המדינה גם לאחר התקופה בה שירתו את המדינה בבמות המרכזיות בעולם. באותה המידה, עלינו לתכנן ולתקצב את הצמחתו של דור העתיד בספורט האולימפי ובכוונתי להוביל תכניות רב שנתיות שיבטיחו זאת", הסבירה רגב

השרה רגב מברכת גם על הבטחתו של ראש הממשלה להקמת קרן לספורטאים אולימפיים ותשמח לסכם זאת כבר בשיח שמתקיים עתה על הטוטו ועתיד הספורט בישראל.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il