"כחלון מכה בפטיש על ראש המשקיעים"

משקיעים בענף הנדל"ן לא מתכוונים להפסיק לרכוש דירות על רקע החלטת כחלון למסות בעלי 3 דירות ויותר.

חיים לב , י' באב תשע"ו

משה כחלון
משה כחלון
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

בעקבות אישור תקציב המדינה בממשלה הכולל את מיסוי בעלי 3 דירות ויותר מבהירים משקיעים בענף הנדל"ן כי אין בכוונתם להפסיק לרכוש דירות ואף לא לפצוח בגל של מכירות.

"לא נפסיק לרכוש דירות", מבהיר משקיע בענף הנדל"ן מהדרום בשיחה עם ערוץ 7. "כחלון יעביר את המיסוי בכנסת, אנחנו נמצא פתרונות. גם לא נמכור את הדירות, במיוחד לא כשנידרש לשלם מס שבח מטורף. אין שום היגיון בלמכור את הדירות כפי שכחלון מבקש שיהיה".

לדבריו, מדובר במיסוי שעושה עוול למשקיעים מהשכבה הבינונית בישראל שביקשה לחתן ילדים בכבוד. "לא ייתכן שלא נותנים במדינת ישראל אפשרות להרוויח כסף מרכישת נדל"ן. אנשים צברו שקל לשקל בשביל לרכוש נכס בפריפריה בעזרת הבנק - וכעת משה כחלון, כדי להעשיר את קופת המדינה המצויה בגירעון, הוא מכה בפטיש 5 קילו על ראש המשקיעים".

ל', גמלאי מאזור המרכז המחזיק בבעלותו יותר משלוש דירות, אמר לחדשות 2 "אני לא החלטתי עדיין מה לעשות. לא רציתי להיות נטל על הילדים שלי ולכן השתמשתי בכספי הפנסיה לרכישת דירות", אמר. "אם הייתי שם אותו בבנק, לא הייתי מקבל שם כלום".

גם ל' מסביר כיצד ינסה לחמוק מהמיסוי החדש של כחלון. "ההחלטה של השר לא תמנע ממני לרכוש עוד דירה", הסביר. "יש הרבה פתרונות, הראש היהודי מלא בפטנטים. אפשר למשל להעביר לילדים ייפוי כוח או את הדירות על שמם".