יניב גרין הודיע על פרישה מכדורסל

סנטר נבחרת ישראל פירסם היום הודעה ובה הבהיר כי חרף ניסיונות רבים לשוב מפציעה קשה הוא נאלץ לסיים את הקריירה.

ניצן קידר , י' באב תשע"ו

מסיים את הקריירה. יניב גרין
מסיים את הקריירה. יניב גרין
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

יניב גרין, סנטר נבחרת ישראל ומהגבוהים הבולטים שצמחו בכדורסל הישראלי בשני העשורים האחרונים - הודיע היום (ראשון) על פרישה בגיל 36 בשל פציעה קשה.

"אחרי לא מעט התלבטויות קיבלתי את ההחלטה הבלתי נמנעת לפרוש ממשחק כדורסל פעיל. כדורסל היה החלק המרכזי בחיי. שיחקתי את המשחק שכל כך אהבתי מגיל ילדים בהרצליה, עברתי לא למעט תחנות לאורך הקריירה אבל מה שהניע אותי תמיד הייתה האהבה למשחק", כתב גרין.

הוא הוסיף, "אהבתי להתאמן, אהבתי את חדר ההלבשה עם החברים לקבוצה או הנבחרות, אהבתי את הנסיעות המשותפות אבל בעיקר אהבתי את המשחק והניצחון".

"בזכות הכדורסל", ממשיך השחקן בהודעת הפרישה, "הגעתי למקומות שמעטים מגיעים אליהם ואני אסיר תודה לכל מי שהיה שותף בדרך – למאמנים, לחברים לקבוצות והנבחרות, למנהלים, לאנשי הצוותים הרפואיים ובעיקר לאוהדים עבורם אתה משחק בכל קבוצה וקבוצה".

הוא מספר בהודעה על הפציעה ממנה לא התאושש. "לפני שנה וחצי בערך, חוויתי פציעה קשה. עברתי שיקום ארוך, עשיתי לא מעט ניסיונות לחזור אבל לצערי אני נאלץ לפרוש באופן סופי. הרגשתי שיש בי עוד כדורסל, אבל לצערי הפציעה לא מאפשרת לי להמשיך ולעסוק בדבר שאני כל כך אוהב".

"אני שמח וגאה שמשחקי האחרון שלי היה במדי נבחרת ישראל אז הפכתי לשחקן בעל מספר ההופעות הגדול ביותר במדים הכחולים-לבנים. הנבחרת תמיד הייתה אצלי במקום הראשון ומעכשיו אהיה האוהד מספר אחד שלה ותמיד אעמוד לרשות הנבחרת ככל שאתבקש", סיכם השחקן.

קבוצתו האחרונה של גרין, שזו שבמדיה נפצע היתה הפועל ירושלים. הוא החל את הקריירה בבני הרצליה ממנה עבר לרעננה, כשבמקביל הוא מצטיין במדי נבחרת העתודה ואף שותף להישג השיא שלה - דירוג במקום השני באליפות אירופה.

גרין גם שיחק בהפועל ת"א, לפני שהגיע ליריבה העירונית הצהובה - ואף זכה במדיה באליפות היורוליג. ברזומה שלו יש גם שנה אחת בסמארה מרוסיה - ואפיזודה קצרה באיטליה.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il