קול אחד שפוי במפלגת העבודה

ח"כ איתן ברושי יוצא להגנת החקלאי שירה למוות בערבי שהגיע לגנוב את משאיתו. לדבריו מדובר בהגנה עצמית מול מכת הפריצות והגניבות.

חיים לב , י' באב תשע"ו

ח"כ איתן ברושי
ח"כ איתן ברושי
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ח"כ ברושי

ח"כ איתן ברושי (המחנה הציוני) יוצא להגנת החקלאי שירה למוות לפנות בוקר (ראשון) בגנב ערבי שניסה על פי החשד לגנוב את משאיתו במושב בית אלעזרי הסמוך לגדרה.

שני גנבים נוספים, תושבי אחד הכפרים באיו"ש, נמלטו מהמקום. החקלאי נעצר ובשעות הערב שוחרר למעצר בית.

"יש להצטער על אובדן חיי אדם אך צריך לראות בפעולתו של תושב בית אלעזרי הגנה עצמית כתוצאה מחוסר ברירה, ולא הריגה או רצח, וזאת פועל יוצא של מכת הפריצות והגניבות שסובל המרחב הכפרי בישראל", אמר ח"כ ברושי, יו"ר השדולה החקלאית בכנסת ונציג ההתיישבות במפלגת העבודה.

ברושי הבהיר כי יש לתת למשטרה לחקור את המקרה ולברר מה בדיוק התרחש. "זו לא פעם ראשונה שתושב המרחב הכפרי נאלץ להתמודד בסיטואציה כזו מול פורץ, כזכור היה כבר את מקרה שי דרומי, וזכור לנו גם מקרה פריצה שהסתיים ברצח של תושב אביחיל.

"עיקר האיום מגיע משוהים בלתי חוקיים או פלסטינים שמסתננים לישראל על מנת לפרוץ ועל כוחות הביטחון לטפל בכך ביתר שאת. המרחב הכפרי נאלץ להתמודד עם מקרים רבים של פריצות, גניבות ומקרי חבלה רבים, והממשלה והמשטרה מתקשים לספק פתרונות מלאים".

ח''כ ברושי הבטיח לכנס ישיבה מיוחדת של ועדת הפנים והגנת הסביבה על מנת לדון בסוגיה ולמצוא לה פתרונות הולמים ומספקים. "יש לעודד את התושבים לקיים את חובת השמירה ולנקוט בכל האמצעים על מנת להתגונן", הוסיף.

לדברי דורון שידלוב, ראש המועצה האזורית ברנר, שבשטחה נמצא מושב בית אלעזרי, מתחילת השנה התרחשו כ-90 מקרי פריצה וגניבה מדווחים, והתושבים סובלים מכך כמעט מדי יום. רק בסוף השבוע האחרון התרחשו חמישה אירועים במושב קדרון.