מאות חגגו עם המדליסטים בנתב"ג

אורי ששון וירדן ג'רבי נחתו הלילה בישראל והתקבלו על ידי יותר מ-500 ישראלים נלהבים שעטפו אותם בחום. ג'רבי: "לא ציפיתי לטירוף כזה"

ניצן קידר , י"ב באב תשע"ו

ג'רבי עם המדליה, מוקפת באוהדים בנתב"ג
ג'רבי עם המדליה, מוקפת באוהדים בנתב"ג
צילום: רועי אלימה, פלאש 90

החגיגות בריו כבר מאחורי המשלחת הישראלית, והלילה הם הגיעו לישראל. המשחקים האולימפיים בריו אמנם טרם הסתיימו, אך הלילה (בין שני לשלישי) כבר נחתו בישראל צמד הספורטאים הישראלים ירדן ג'רבי ואורי ששון, שני המדליסטים האולימפיים של ישראל באולימפיאדת ריו 2016.

למעלה מ-1,000 אוהדים נלהבים קיבלו את פניהם של צמד הג'ודאים הישראלים זוכי מדליות הארד, אורי ששון וירדן ג'רבי ששבו מהאולימפיאדה שמתקיימת בימים אלה בריו שבברזיל.

שני הג'ודאים הופתעו כשנחתו מקבלת הפנים החמה וההמונית שחיכתה להם בנמל התעופה. בני משפחה, חברים, אנשי ענף הג'ודו וכמובן אוהדים, כל אלה באו לברך את השניים על ההישג במשחקים האולימפיים הנוכחיים.

לא פחות מ-1,000 איש המתינו לשניים שנחתו בישראל בשעה 23:00 ויצאו לאולם מקבלי הפנים בחלוף 40 דקות, כשגם כוחות השיטור והסדרנים הרבים שנכחו במקום לא ציפו למספר כה רב של אוהדים, דבר שגרר לפרקים בלאגן בשדה התעופה הישראלי.

כזכור, ג'רבי וששון זכו במדליות הארד שלהם בענף הג'ודו ולמעשה בכך השיגו את המדליה השמינית והתשיעית לזכות ישראל בתולדות המשחקים האולימפיים.

שני המדליסטים יצאו אל הקהל כשהם מחובקים בשורה אחת יחד עם מאמני הנבחרות אורן סמדג'ה, שני הרשקו ויו"ר איגוד הג'ודו משה פונטי.

ג'רבי שזכתה במדליה השמינית של ישראל בכל הזמנים לאחר שקטפה את הארד בבית הניחומים - אחרי שהפסידה ברבע הגמר אמרה כי "הקהל זה היה שווה הכל".

לדבריה של המדליסטית הטריה, "הייתה שמועה שהולכים להיות הרבה אנשים, אבל לא תיארתי שזה ככה. גאווה, זו גאווה. אני מודה לכולם, זה כיף שאנשים מעריכים את ההישג הזה".

ששון שבקרב חצי הגמר נכנע לטדי רינר הצרפתי, ובקרב על מדליית הארד גבר על יריבו הקובני בדרך למדליה תשיעית עבור ישראל ושניה במשחקים האולימפיים הנוכחיים בענף הג'ודו, מיעט להתראיין לכלי התקשורת ובמקומו היה זה מאמנו הוותיק ואחד מגדולי הג'ודאים בישראל ומי שזכה במדליה אולימפית בעברו, אורן סמדג'ה.

לדברי סמדג'ה לא היה ספק ולו לרגע שזכיה במדליה אפשרית עבור ששון בפרט ועבור חברי המשלחת הישראלית בענף הג'ודו בכלל. "האמנתי לכל הדרך. מהכניסה שלי אל תפקיד המאמן, האמנתי שאני יכול להביא מדליות אולימפיות".

סמדג'ה, כאמור, אלוף אולימפי ומדליסט בעצמו בענף הג'ודו סיפק גם עצה לשני הספורטאים הצעירים. "אני מציע להם לחגוג, יהיו להם הרבה ימים ללא שינה. הם הפכו לסלבס ומודל לחיקוי. אני עברתי את זה בגיל 22, וזה תואר שנשאר לך לכל החיים. חשוב שהם יישארו עם הרגליים על הקרקע כי הם אנשים מדהימים".

עוד אמר סמדג'ה, "הגיע הזמן שענף הג'ודו יהיה הענף הלאומי של ישראל. הוא מצליח והוא מביא את ההישגים. אני חושב שנמצאים בענף האנשים הכי ראויים. החל מהיו"ר פונטי, עד המאמנים והתזונאים. ניסינו לדייק כמה שיותר, אני מקווה שענפי הספורט האחרים ייקחו את הג'ודו כמודל".

"אנחנו יכולים להפוך לאחת המעצמות העולמיות בג'ודו, אני מקווה שהמצב הזה יימשך. אני לא אדבר על תקציבים, אבל ברור שצריך להגדיל את התקציב", אמר סמדג'ה בסיום.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il