קבלו רעיונות לפעילות בימי החופשה

כל השנה הילדים שלנו עסוקים בלמידה פרונטלית. החופש הגדול הוא זמן ללמידה שבאה מתוך חוויה, למידה מתוך תנועה, מתוך ניסוי ותעייה.

רחל נוי , י"ג באב תשע"ו

האפשרויות נפתחות וחושים מתחדדים
האפשרויות נפתחות וחושים מתחדדים
צילום: שאטרסטוק

ברגע שמעבירים את הלמידה אל המוח דרך יותר חלונות, אפשרויות הלמידה נפתחות והחושים מתחדדים. כך אפשר להפנים וללמוד ערכים חברתיים ומוטוריים.

במשבצות הריקות שיש לך על הלוח סמני כמה ימים של פעילות גופנית, או כמו שקוראים לזה בקייטנות: יום ספורט. הנה כמה רעיונות לימים כאלה.

מלחמת כריות

מה צריך?

כריות בכל הגדלים, המרקמים, הצבעים הסוגים.

מה עושים?

מסדרים את הכריות על הרצפה במרווחים שווים. הולכים ביניהן, הולכים עליהן, הולכים בעיניים עצומות כשמשתתף אחר מוביל. קופצים מכרית לכרית. ולמופרעים שנכנסו לקטע - איך אפשר בלי מלחמת כריות, כמובן רק אם אימא מרשה.

משימת שיווי משקל: ללכת עם כרית על הראש. אחרי שמקבלים ביטחון אפשר להוסיף אתגר, ולהרים תוך כדי הליכה חפצים שפזורים על הרצפה.

מסלול מכשולים ביתי

מה צריך?

כריות, שולחן, כיסאות, חבלים, מקלות ועוד כיד הדמיון הטובה.

מה עושים?

מסדרים את המסלול ומתכננים מה עושים בכל תחנה. למשל: לזחול מתחת לשולחן, ללכת על הכיסאות, לדלג מעל החבל, לקפוץ לתוך החישוק, לזרוק כדור לדלי ולעלות על הספה.

אפשר למדוד זמן, להזמין חברים, לשנות את המשימות ולבחון אם אבא ואימא - או סבא וסבתא - עדיין צעירים ברוחם.

מסלול מכשולים במרחב הפתוח

מה צריך?

לצאת מהבית לגינה השכונתית. לבנות בחוץ מסלול שמצריך מיומנויות שונות של תנועה, כגון טיפוס וריצה, השחלה וזריקה, זחילה וצורות שונות של הליכה.

מה עושים?

נותנים לילדים משימות בהתאם לשטח: להקיף את העץ, לרוץ על השביל, ללכת הליכה צִדית על החומה, לאסוף חמישה סוגים של עלים שונים ובסוף להתגלש לארגז החול וכדומה.

לצייר באוויר

מה צריך?

מקל עץ משויף וסרט סאטן באורך שלושה מטרים בערך, תלוי בגובה הילד.

מה עושים?

קושרים את הסרט לקצה המקל ומניעים אותו באוויר. אפשר לצייר עיגולים או שמיניות שוכבות, שעוזרות מאוד לפתח כישורי למידה, או להסתובב ולסובב סביב הגוף, עם מוזיקה או בלי.

משימה זו עוזרת לחיזוק חגורת כתפיים חלשה.

משחקי כדור

מה צריך?

כדור, בקבוקי שתייה, שמיכה, דלי.

מה עושים?

משחקים באולינג, מקפיצים את הכדור בשמיכה שלא ייפול לרצפה, קולעים לדלי, מגלגלים זה לזה, מתמסרים ועוד ועוד.

פורסם ב''פנימה''

לרכישת מנוי