נתניהו לג'ודאים: כולכם אלופים

ראש הממשלה נתניהו סיפר למשלחת הג'ודו האולימפית כי קיבל מסרים מנשיא מצרים לפיהם לא היתה תמיכה בהתעלמות הג'ודאי המצרי מאורי ששון.

ניצן קידר , י"ג באב תשע"ו

נתניהו ורעייתו עם אורי ששון וירדן ג'רבי
נתניהו ורעייתו עם אורי ששון וירדן ג'רבי
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו יחד עם שרת התרבות והספורט מירי רגב נפגשו היום (רביעי) עם המדליסטים אורי ששון וירדן ג'רבי ועם משלחת הג'ודו הישראלית הכוללת את הספורטאים שגיא מוקי, גולן פולק, שירה ראשני וגילי כהן.

השתתפו במפגש גם יו"ר איגוד הג'ודו משה פונטי ומאמני הנבחרות אורן סמדג'ה ושני הרשקו.

ראש הממשלה אמר באירוע, "אנחנו מאוד שמחים לקבל אתכם בחזרה, מירי והנבחרת. כל מי שמגיע לנבחרת האולימפית שלנו הוא בגדר אלוף ואלופה. קודם כל צריך לזכור את זה. זה לא פשוט, זה להתקבל ליחידה מובחרת".

"ראינו את המאמץ ואת המסירות, את המאבק הזה, וזה דבר שהוא מעורר השראה לכולם, גם כשלא מצליחים אז יש המשך. אני אומר לכם, אפשר להפסיד בתחרות ולחזור, אני אומר לכם את זה מניסיון אישי. אפשר להפסיד ולחזור. כולכם אלופים", הוסיף נתניהו.

לדבריו, "המדינה שלנו, יש לה עוצמות גדולות מאוד, העוצמה החזקה ביותר זה מוח וכוח ביחד, וזה בדיוק ג'ודו - מוח וכוח. לא כוח לבד ומוח לבד, צריך שילוב, וזה שילוב גדול מאוד. ואני מוסיף לזה גם עוד דבר אחד חשוב - לב. מוח, כוח, לב. ואתם הוכחתם את כל הדברים הללו ואנחנו נתמוך בכם, גם בכם וגם בכלל בנבחרות האולימפיות שלנו, אנחנו יודעים שישראל עולה על המפה העולמית, והיא עולה גם על המפה העולמית בספורט, והספורט האולימפי בפרט, ואנחנו נתמוך גם באלה שהיו וגם באלה שיהיו כדי שיוכלו להגיע".

הוא פנה למאמן אורן סמדג'ה שאמר בימים האחרונים כי הוא שוקל אם להמשיך לאמן בענף ואמר, "יש לי בקשה סופית אחת אחרונה: אורן, אתה לא פורש, עזוב את זה. אתה תרמת כאן תרומה אדירה ואנחנו צריכים אותך ואוהבים אותך, אנחנו אוהבים את כולכם. אנחנו התרגשנו גם משגיא, וגם מירדן מאוד, וגם ממך אורי".

נתניהו גם גילה לחברי המשלחת כי קיבל התייחסות מצרית לאי לחיצת היד מצד היריב המצרי שהפסיד לאורי ששון, באחד הקרבות בדרך למדליה.

"עכשיו אני רוצה לספר לכם, קיבלתי אתמול מסר ממצרים, אמרו לי אחרי הניצחון המרשים שלך אורי, והושטת היד שלך שביטאה בעצם את עם ישראל, כי אנחנו הרי יודעים את האמת, ואמרו לי ממצרים: אני רוצה שתדע ראש הממשלה, שנשמעו קולות אחרים. ומה שחשוב שבפעם הראשונה מזה שנים נשמעו קולות אחרים ממצרים".

"אני חושב שזה דבר מאוד חשוב", אמר נתניהו, "זו נקודת ציון חשובה לא רק בספורט, במערכת היחסים שלנו שהיא לא רק ברמה של ממשלות אלא גם בציבור נשמעו קולות אחרים. והושטת היד שלך, אורי, לא נשארה ללא מענה. אולי שם, אבל לא בכל מקום. וזה שינוי, דבר גדול. יש לכם המון זכויות, עוד זכות שהצטרפה. הזכות הכי גדולה, אני אומר לכם, היא שלנו, כי אנחנו גאים בכם. אתם באמת ייצגתם את המיטב שיש במדינה שלנו. תודה רבה לכם".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il