"כתם שחור בדברי הימים של ישראל"

תנועת "אם תרצו" דורשת מוועדת האתיקה להטיל סנקציות על ח"כ יוסף ג'בארין בעקבות הביקור שערך בכלא אצל המחבל הרוצח מרואן ברגותי.

עדו בן פורת , ט"ו באב תשע"ו

יוסף ג'בארין
יוסף ג'בארין
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

תנועת "אם תרצו" פנתה במכתב דחוף ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ויו"ר ועדת האתיקה ח"כ יצחק וקנין, בדרישה להעניש את ח"כ יוסף ג'בארין בעקבות הביקור שערך בכלא אצל המחבל הרוצח מרואן ברגותי.

"אנו קוראים לך לפועל לכך שוועדת האתיקה תטיל את מירב סנקציות כנגד חבר הכנסת יוסף ג'בארין בהתאם לסמכויותיה של הועדה ולכל הפחות להרחיקו מישיבות הכנסת, ולאסור עליו להגיש הצעות חוק והצעות לסדר היום", נאמר במכתב.

ראש אגף מדיניות ב"אם תרצו", אלון שוורצר, אמר כי "ביקור של חבר כנסת ישראל אצל רב-מרצחים היא כתם שחור בדברי הימים של מדינת ישראל. ג'בארין שכח מזמן שהוא אמור לייצג את האינטרס של הציבור הישראלי ולא של טרוריסטים".

לדבריו הגיעה העת שכנסת ישראל תפעל למנוע גילוי עידוד ואהבה לטרור על ידי חברי הבית ועל חשבון כספי משלם המיסים הישראלי. ''אני קורא לציבור הערבי ולכלל חברי הכנסת להוקיע את ח"כ ג'בארין. פעילות כזו פוגעת במדינת ישראל ובשילוב מיעוטים בחברה".

ברגותי
צילום: פלאש 90

המחבל מרואן ברגותי אחראי בין היתר לפיגוע הקשה בתחנת הדלק בגבעת-זאב, בו נרצחה יואלה חן, בכתב האישום נגדו נאמר כי הפיגוע בוצע על-פי הוראתו הישירה של ברגותי, כנקמה על חיסולו של המחבל ראאד כרמי.

כמו כן, הורשע ברגותי בתכנון הפיגוע במעלה-אדומים, בו נרצח נזיר יווני. ברגותי אף נתן את אישורו לפיגוע במסעדת "סי פוד מרקט", בו נרצחו שלושה ישראלים, וכן לפיצוץ מכונית תופת ליד קניון מלחה, אירוע בו לא היו נפגעים ישראלים.

בנוסף, גם מכלאו הוא ממשיך באופן תדיר להסית נגד ישראל.