נקמה: ברזיל ניצחה את גרמניה בפנדלים

אחרי ההפסד המשפיל במונדיאל שהתקיים בברזיל לפני שנתיים, הצליחו ניימאר וחבריו לנצח את הנבחרת הגרמנית בתום דו קרב פנדלים

נרי וייס , י"ז באב תשע"ו

ניימאר עם המדליה
ניימאר עם המדליה
צילום: רויטרס

נקמה ספורטיבית. מעט מאוד יוצא לאותן נבחרות כדורגל להגיע למשחק חשוב בדיוק באותו המקום בו היו בפעם הקודמת. הלילה (בין מוצאי שבת לראשון) זה קרה לנבחרות הכדורגל של ברזיל וגרמניה.

שתי הנבחרות שהעפילו לגמר טורניר הכדורגל האולימפי במשחקים האולימפיים בריו שבברזיל, היו שם אמנם בהרכבים שונים ועל יוקרה אחרת, אך ניצחון הוא ניצחון.

הגרמנים שבפעם הקודמת הביסו את הברזילאים ללא ניימאר בתוצאה החד ספרתית, 7:1, וזכו לבסוף בתואר אלופת העולם, פגשו הלילה את הנבחרת המקומית עם הכוכב הגדול ניימאר.

מסתבר, כי באמת ניימאר הוא זה שעשה את ההבדל בין שני המפגשים, כשהיה זה אחראי על הניצחון הלילה שזיכה את הנבחרת הברזילאית במדליית הזהב לאחר שגברו על הגרמנים בדו קרב פנדלים מ-11 מטרים עם 4:5 בפנדלים, אחרי 1:1 ב-120 דקות.

מדליית הזהב בה זכו ניימאר וחבריו הינה למעשה מדליית הזהב האולימפית הראשונה בכדורגל לנבחרת המקומית שבעבר שלטה ללא עוררין בכדורגל העולמי אך מעולם לא הצליחה לזכות במדליית הזהב כשזכו בעבר שלוש פעמים במדליית הכסף.

אגב ניימאר. לא רק את בעיטת העונשין המכרעת כבש זה, אלא גם את השער הראשון במשחק, כשבדקה ה-ניימאר והחברים הצליחו להשיג נקמה על התבוסה המפורסמת 7:1 מהמונדיאל הביתי לפני כבש מכדור חופשי שער יפהפה שפגע במשקוף ונכנס פנימה.

גם הגרמנים פגשו את המשקוף, שלוש פעמים, ובכולן לא מצאו את הרשת. במחצית הראשונה קצב המשחק היה גבוה כששתי הנבחרות ייצרו מספר מצבים מסוכנים, אך רק הברזילאים עלו על מסך התוצאות.

במהלך המחצית השניה הצליחו הגרמנים להשוות מרגליו של מקס מאייר שכבש את שערו הרביעי בטורניר הכדורגל האולימפי. הברזילאים עוד ניסו להכריע את התוצאה ואת המשחק אך משלא הצליחו לעשות זאת הלכו להארכה ומשם לבעיטות הכרעה. ניימאר כבר דאג להביא את המדליה לה כולם ציפו ממנו במדינה המארחת.