"ההתמודדות לא שווה מבחינה פוליטית"

זעם בקרב נבחרת ההתעמלות הישראלית על היחס אליהן והתנאים בהם התאמנו. "לישראל אין אף נציגות בצוות השיפוט, ההתייחסות אלינו נוראית"

נרי וייס , י"ז באב תשע"ו

ריבלין. התקשר לברך על ההישג
ריבלין. התקשר לברך על ההישג
צילום: מארק ניימן/לע"מ

אחרי שסיימו במקום השישי הכללי היום (ראשון) בגמר הקרב רב, בנבחרת ההתעמלות האומנותית של ישראל זועמים על היחס לו זכו ממארגני התחרות.

המאמנת של הנבחרת, אירה ויגדורצ'יק סיכמה את התחרות כשבדבריה מתחה ביקורת נוקבת וקשה כנגד מארגני התחרות והעומדים בראשה. "התמודדנו בתנאים קשים. היינו ראשונות להתחרות וזה קשה מאוד. צריך לזכור שלישראל אין אף נציגות בצוות השיפוט, כשלכל המדינות יש וזו התמודדות בלתי אפשרית. זה שונה מאליפות עולם ומאליפות אירופה, שם יש שופטות מכל מדינה".

"ההתמודדות לא שווה מבחינה פוליטית, אך אנו חיים עם זה. ההתייחסות למדינת ישראל זה חלק מהענף. התחממנו שעתיים באוהל והכול היה רטוב לגמרי. המדינות האחרות התאמנו במקום אחר בכלל. איך נבחרת ישראל תיראה? האיגוד יחליט. לא רציתי לדבר, אבל אני עושה זאת למען הוועד האולימפי".

אחרי שהתקשר לברך את צמד הג'ודאים הישראלים ירדן ג'רבי ואורי ששון לרגל זכייתם במדליית הארד, הפעם התקשר נשיא המדינה רובי ריבלין בכדי להביע את הזדהותו עם ההישג של הנבחרת על אף שאלה לא זכו במדליה. "את דוגמה ומופת למקצוענות", אמר הנשיא לוויגדורצ'יק, "הצבת את ההתעמלות הישראלית בטופ העולמי".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il