ליברמן: לא נאפשר לחמאס להתחמש

שר הביטחון ביקר בחוות השומר והתייחס לתקיפות בעזה ולהתנדבות חיילים אצל מסתננים. "התפלאתי לראות שצה"ל עוסק בדברים שנויים במחלוקת"

קובי פינקלר , י"ט באב תשע"ו

ליברמן בחוות השומר
ליברמן בחוות השומר
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון אביגדור ליברמן ביקר היום (שלישי) בבסיס הטירונות חוות השומר שבגליל התחתון.

''חוות השומר'' הוא בסיס טירונים צבאי השייך לחיל החינוך והנוער, בו מוכשרים טירונים מאוכלוסיות מיוחדות (מקא"ם) לשירות ביחידות עורפיות וקדמיות.

שר הביטחון התייחס לגל התקיפות של חיל האוויר ברצועת עזה בעקבות ירי הרקטה לשדרות ואמר כי גישתו "שיקום תמורת פירוז" לא השתנתה.

"אתם לא יכולים לצפות שמדינת ישראל תאפשר להם (לחמאס - ק.פ.) להתחמש, לשדוד כסף מתושבי עזה, לגבות מסים ומהם הם לא בונים בניינים אלא מנהרות", אמר ליברמן.

שר הביטחון התייחס גם לנושא חינוך חיילי צה"ל ולהחלטתו למנוע מחיילים להתנדב אצל המסתננים, "אף אחד לא ביטל את ההנחיה להיות כור היתוך. שום רב-תרבותיות. ראינו את התוצאות של רב-תרבותיות בבלגיה", אמר.

"התנאי לקיומו של העם היהודי ומדינת ישראל הוא צבא העם. לא ניתן יד לשום מגמות כמו רב-תרבותיות וצבא מקצועי. צה"ל חייב להישאר בקונצנזוס המקסימלי. היו ויכוחים על הגישה שלי, והתפישה שלי, והתפלאתי לראות שצה"ל עוסק בדברים ששנויים במחלוקת''.

''אני מדבר על המסתננים", הבהיר ליברמן, ''קודם כל הם הגיעו פה שלא על-פי חוק, והזה הנושא הכי שנוי במחלוקת בחברה הישראלית ולא ייתכן שזה מה שצה"ל מתעסק בו".