מחנה הקיץ הסתיים מול הר הבית

לראשונה הגיע מחנה הקיץ של שבט הרא"ה לגוש עציון. כתב ערוץ 7 פגש את החניכים בטקס הסיום בטיילת ארמון הנציב בירושלים.

חזקי ברוך , כ' באב תשע"ו

לראשונה בתולדות גוש עציון הגיע מחנה הקיץ של שבט הרא"ה ב''בני עקיבא'' גם לרחבי הגוש. הערב (רביעי) פגשנו את החניכים בטיילת ארמון הנציב בירושלים, שם נערך טקס הסיום של המחנה.

המחנה, שהתפרש על פני ארבעה ימים, החל בגבעת הדגן בצפון אפרת, משם צעדו אלפי חניכים בנחל הפירים, אמת הביאר, דרך האבות, ועברו במעיינות גוש עציון וואדי פוכין. לאחר מכן המשיכו צפונה לעבר העיר ירושלים לאחר לינה במשואות יצחק הישנה.

המחנה התקיים במסגרת שיתוף פעולה בין בית ספר שדה כפר עציון לבין תנועת בני עקיבא, לאחר ששני הגופים החליטו להתחיל מסורת של מסע שבט הרא"ה, ומהשנה ואילך לקיים אותו באותה מתכונת, מגוש עציון לירושלים.

מזכ"ל בני עקיבא דני הירשברג אמר כי "תנועת בני עקיבא מטיילת ומתחברת לכל מקום בארץ ישראל - לירושלים, לכרמל, הרי מירון - וגם לגוש עציון. המסע הזה הוא חיבור טבעי לראשוני גוש עציון שהיו חברי בני עקיבא וכעת הדור הצעיר ממשיך את מורשתם ההיסטורית".

"לאחר החורף הקשה שפקד אותנו כאן, הגעתם של אלפי חניכים של בנ"ע מהווה תנופה משמעותית לתיירות ולטיולים בגוש עציון", אמר מנהל בית ספר שדה כפר עציון, ירון רוזנטל והוסיף, "החניכים למדו והכירו את הגוש, את ההיסטוריה והמורשת היהודית, שמעו על הקרבות שהתחוללו באזור ונשמו את ריחה של אדמת גוש עציון. אני מקווה שהמסע המוצלח יהווה דוגמא גם למוסדות אחרים בציונות הדתית ויבטל את החשש המסוים שקיים אצל הורים מלשלוח את ילדיהם לטיולים באזור. העובדה שאלפי חניכים צעדו כאן במשך יומיים וישנו בשטח היא הוכחה שישנו ציבור גדול של הורים שלא מפחד. אנו מצדיעים לראשי תנועת בני עקיבא על היוזמה והביצוע".טוען....