"הממשלה שלכם - בצד הלא נכון מוסרית"

ח"כ יאיר לפיד השתתף בעצרת בשטוקהולם למען ישראל על רקע המאבק ב-BDS והקולות האנטישמיים והאנטי ישראלים המתגברים בשבדיה.

חזקי ברוך , כ"ד באב תשע"ו

ח"כ יאיר לפיד בעצרת בשבדיה
ח"כ יאיר לפיד בעצרת בשבדיה
צילום: דוברות יש עתיד

יו"ר מפלגת 'יש עתיד', ח"כ יאיר לפיד, ערך היום (ראשון) יחד עם מאות תומכי ישראל, חברי פרלמנט שבדים, סטודנטים ונציגי הקהילה היהודית עצרת למען ישראל בעיר שטוקוהלם שבשבדיה.

העצרת התקיימה על רקע התגברות הקולות האנטישמיים בחודשים האחרונים, באירופה בכלל ובשבדיה בפרט - וכן בעקבות קמפיין הדה לגיטימציה שמובילה תנועת ה-BDS.

מדובר בפעם הראשונה בה משתתף בכיר ישראלי בעצרת כזו בשבדיה, שידועה כאחת מהזירות הקשות במלחמת ההסברה של ישראל.

באחרונה התגברו הקולות האנטי ישראלים מתוך ממשלת שבדיה, כאשר שרת החוץ יצאה באמירות אנטישמיות נגד ישראל - ואף קראה לחקור את ישראל על הרג חפים מפשע, בהתייחסה למבצעי פיגועי הדקירה על רקע גל הטרור.

בעצרת נשאו דברים גם איבה ת'ור- יו"ר המפלגה הנוצרית הדמוקרטית בשבדיה, ברגיטה הולסון - חברת פרלמנט מהמפלגה הנוצרית הדמוקרטית ולשעבר שגרירת שבדיה באו"ם, יצחק בכמן - שגריר ישראל בשבדיה, ססקיה פנטל - מנכ"לית הפדרציה הציונית היהודית של שבדיה, נשיא הקהילה היהודית בשבדיה ותמיר אורן- קצין במילואים.

ח"כ לפיד אמר בפתח העצרת, "אנחנו עומדים כאן בכיכר ולנברג, על שמו של הדיפלומט השבדי שבזמן השואה הציל את אבא שלי, ילד בן 13 בגטו בודפשט, מלהירצח בידי הנאצים.

"בימים של פחד ושנאה, לולנברג היה את האומץ לאהוב ולהגן על עם ישראל. הממשלה שלכם, ובעיקר שרת החוץ שלכם, נמצאים היום בצד הלא נכון של ההיסטוריה ובצד הלא נכון של המוסר. אלא שהמורשת של ולנברג, המורשת של האומץ המוסרי, עדיין קיימת בשבדיה, והיא עומדת כאן לפני", הוסיף לפיד.

הוא יצא נגד ההתבטאויות של שרת החוץ של שבדיה והצהיר, "אם שרת החוץ השבדית מודאגת ממצב זכויות האדם במזרח התיכון היא צריכה לדבר על השימוש שנעשה בילדים כטרורסטים או כמגן אנושי, על אפלייה נגד הקהילה הלהט"בית ברשות הפלסטינית, על הההסתה שמופצת ברשות הפלסטינית נגד יהודים שמוצגים כמו ב"דר שטרימר", על ניצול הנשים ברצועת עזה ועל מצב זכויות האדם באיראן".

"אם ההתקפה על היהודים מנותקת מהעובדות ומבוססת רק על דעות קדומות", הוסיף לפיד, "אז יש לזה שם - זה נקרא אנטישמיות. ראול ולנברג נלחם בכך לפני 70 שנה והציל את אבי. אתם כאן היום מגינים על הילדים שלנו. זה לא קל להיות תחת התקפה, במיוחד כאשר ההתקפה לא צודקת, לא מבוססת על עובדות ולא הוגנת. אנחנו צריכים את האנשים שרואים מעבר להונאה והשקרים. אנחנו צריכים אתכם", סיכם לפיד.

תמיר אורן, מ"פ במילואים ופעיל בארגון StandWithUs סיפר את סיפורו האישי כלוחם ומפקד בשורת מבצעים של צה"ל ויצא נגד הנסיונות להכפיש את צה"ל וחייליו והדגיש לאורך דבריו שישראל נלחמת על זכותה להתקיים.

"צריך לומר בקול ברור: כשבית ספר הופך למפעל רקטות אין לזה הגדרה אחרת אלא מפעל רקטות. האם היינו יכולים להפציץ את בית הספר הזה מהאוויר? ברור. אבל אנחנו יודעים שיכול להיות שיש שם חפים מפשע, שחמאס מחייב אותם בכוח להיות שם - ולכן לא עשינו זאת. אני אגיד זאת בצורה הברורה ביותר, אף חייל לא רוצה מלחמה. אבל בזמן שרקטות מתפוצצות מעל ביתנו אין לנו ברירה אחרת מאשר להלחם פעם נוספת ולהגן על המדינה שלנו", דברי אורן.טוען....