טקס סיום המשנה היומית

מאות ילדים והורים שהשתתפו בלימוד משניות במסגרת "קיץ 38" הגיעו לטקס הסיום של הלימוד. הרב רימון: המטרה לחבר ללימוד ואהבת התורה.

אלירן אהרון , כ"ו באב תשע"ו

הרב רימון ואהרון רזאל
הרב רימון ואהרון רזאל
צילום: אלעד פסח

אולם בנייני האומה התמלא אמש (שני) במאות ילדים והוריהם שהגיעו לאירוע סיום לימוד של 100,000 משניות שנלמדו במהלך הקיץ על ידי אלפי ילדים.

המשניות נלמדו בשיטה מיוחדת דרכה רכשו הילדים כלים ללימוד ומשניות נוספות בעתיד. השיטה מחלקת את המשנה לכותרת, לאומר, למקרה, לדין ולטעם, ובעזרתה ניתן להבין בצורה בהירה את המשנה.

בשנה שעברה החל הלימוד בערוץ 7 ואלפי ילדים צפו והשתתפו בלימוד והשנה צמח הפרויקט באופן ניכר שוב בשיתוף פעולה עם אתר ערוץ 7. מידי יום עלה לאוויר סרטון חדש אליו צורפה חידה, הילדים צפו בסרטון ענו על החידה והצטרפו להגרלות עם פרסים.

אביעד ברטוב ראש התכנית וממייסדי הלימוד סיפר כי רבים מההורים שהגיעו לאירוע עם ילדיהם סיפרו שהפרויקט שינה להם את החופש ונתן עוגן משפחתי עבור הילד ועבור המשפחה.

הרב יוסף צבי רימון שעומד בראש מרכז הלכה והוראה שיזם את הפרויקט עלה על הבמה ובירך את הילדים וסיפר על ההתרגשות הגדולה "מעולם לא היו לי 100,000 חברותות בזמן כה קצר" ובירך את ברכת שהחיינו.

במהלך הערב התקיים חידון אינטראקטיבי עליו ענו הילדים בעזרת שלטים על שאלות מתוך הלימוד. הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו כיבד את הילדים בנוכחותו בירך את הלומדים ושאל את אחת השאלות בחידון וכן הרב יהודה זולדן מפקח תושב"ע במשרד החינוך.

ראש עריית ירושלים מר ניר ברקת שאל את הילדים שאלה שהוקרנה על המסך וכן מנהל האגף לתרבות תורנית במשרד החינוך הרב איתיאל בר לוי, כאשר חלק מהשאלות עליהם נשאלו הילדים הם שאלות שנכתבו על ידי הילדים עצמם.

הרב אביעד ברטוב, "ההתרגשות עצומה, מההשתתפות ומהתגובות אנו מבינים דבר אחד ברור - הילדים רוצים ללמוד תורה בחופשה. יש לנו עוד מה להשתפר, אך אני חושב שמצאנו נוסחה בה ניתן ללמד ולעמוד בקשר עם אלפי ילדים לאורך תקופת הקיץ".

הרב יוסף צבי רימון סיפר על התגובות שהגיעו אליו על הלימוד, "קיבלנו תודות רבות מהורים על כך שזכו דרך הלימוד של הילדים להתחיל גם ללמוד וזה בהחלט מרגש. אין לי ספק שיש משהו בלימוד לילדים שפונה לגרסה דינקותא של כל אחד מאיתנו, ואני מזמין מבוגרים נוספים להצטרף אלינו".טוען....