"שנה של הבנה, אהבה, תקווה והצלחה"

ראש הממשלה ושר החינוך פתחו את שנת הלימודים החדשה בביקור בבית ספר בעיר טמרה שבצפון. בנט פנה לתלמידים בערבית ובירך אותם.

ניצן קידר , כ"ח באב תשע"ו

נתניהו ובנט בטמרה
נתניהו ובנט בטמרה
צילום: דוברות משרד החינוך

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החינוך נפתלי בנט פתחו הבוקר (חמישי) את שנת הלימודים בביקור משותף בבית הספר 'טמרה העמק' שבעיר הערבית טמרה בצפון.

"אני זוכר שאני באתי לכיתה א' ונורא התרגשתי, זה נורא מרגש", סיפר נתניהו לתלמידים, "על הלוח היה כתוב 'שלום כיתה א'', לקח לי קצת זמן להיות מסוגל לקרוא את המילים האלה. אחר כך היה 'שלום כיתה ב'' ו'שלום כיתה ג'' - וככה זה נמשך וזה מה שמצפה לכם".

"אני רוצה ילדות וילדים, שכל אחד ואחת מכם תעשו שני דברים: דבר ראשון, תלמדו. דבר שני, תהיו ילדים טובים, תשמעו להורים שלכם, תשמעו גם למחנכת. אני רוצה שתקשיבו לי, כי אני רוצה שאתם תלמדו - תלמדו לכתוב, תלמדו לקרוא, תלמדו עברית, ערבית ואנגלית. אני רוצה שתלמדו מתמטיקה, אני רוצה שתלמדו מדע, אני רוצה שתלמדו היסטוריה - היסטוריה של העם היהודי, היסטוריה של הציבור שלכם. אני רוצה שתלמדו את האמת, והאמת אומרת שאנחנו נועדנו לחיות ביחד".

"אני רוצה שתהיו רופאים, מדענים וסופרים, ותהיו כל מה שאתם רוצים ויכולים להיות. אני רוצה שתהיו אזרחים נאמנים ומשולבים במדינת ישראל, זאת המדינה שלכם. אני ממש מתרגש בשבילכם, אז תלמדו טוב, תחזרו הביתה ותעשו מה שאימא ואבא אומרים לכם. שיהיה לכם בהצלחה", הוסיף ראש הממשלה.

השר בנט פתח את דבריו בשפה הערבית, ואמר, ״תלמידים יקרים, מורים, מנהלים, אני מברך אתכם לרגל פתיחת שנת הלימודים החדשה. יחד, נרשום הישגים פורצי דרך".

"שתהיה לנו שנה של הבנה, אהבה, תקווה והצלחה. חשוב לי לומר לכם כאן, אני שר החינוך של כולם, כל התלמידים - ילדיי".

לאחר מכן המשיך בנט את דבריו בעברית, "כל ילד במדינת ישראל הוא כמו הילד הפרטי שלי. עלינו לצייד את הילדים בכלים מתאימים למאה ה-21, אנחנו לא נוותר על אף ילד ולא נוותר לאף ילד. אני רוצה לברך את כולכם בשנת לימודים מוצלחת".טוען....