'גם בעוד 20 שנה יפתחו שנה בעמונה'

שר החקלאות אורי אריאל פתח את השנה בישוב עמונה שבחבל בנימין, אשר בג"ץ הורה לפנותו בתוך מספר חודשים.

חזקי ברוך , כ"ח באב תשע"ו

אורי אריאל בעמונה
אורי אריאל בעמונה
צילום: חזקי ברוך

שר החקלאות, יו"ר האיחוד הלאומי אורי אריאל, פתח הבוקר (חמישי) את שנת הלימודים ביישוב עמונה, שם דיבר עם הילדים וחיזק את ידיהם לקראת השנה החדשה.

"אנחנו פותחים הבוקר, את שנת הלימודים ביישוב עמונה. אני שמח לראות פה 200 ילדים כן ירבו שהולכים לגנים ולבתי הספר", פתח השר אריאל.

השר אריאל הוסיף, "אני משוכנע ופועל שהילדים הללו שהולכים לגני הילדים ובתי הספר, יפגוש אותם גם אחרי שיעשו תואר באוניברסיטה ביישוב משגשג, גדול בהרבה, נטוע באדמתו ובתוכו נמצאים הילדים הנהדרים האלה והורים שלהם. אנחנו פועלים ונפעל כדי שיותר לא יגרשו אף יהודי מאדמתו".

יו"ר מטה המאבק עו"ד אביחי בוארון התלווה לשר אריאל במהלך ביקורו ואמר, "היום הזה שבו מתחילים הילדים ללמוד במערכת החינוך שעליה המדינה מפקחת מהווה נדבך נוסף בהבנה שעמונה מוכרת על ידי מי שהביא אותנו הנה. כהורים לילדים החיים במדינה דמוקרטית אנו רוצים להאמין שהמדינה תמשיך להגן עלינו ועל ילדינו ותעשה הכל כדי למנוע מהם להיות פליטים בארצם שלהם".

בוארון הדגיש את חשיבות לימודי ההיסטוריה בה גורשו יהודים מבתיהם: "אנחנו מאמינים שמערכת החינוך בה לומדים מאתיים ילדי עמונה, תלמד את ילדנו בשיעורי ההיסטוריה שהימים בהם יהודים גורשו מבתיהם הם ימים מקוללים, נחלת העבר, ימים שלא יחזרו עוד. אנחנו מאמינים שבשיעור מולדת ילמדו ילדינו בבית הספר בעמונה על כיבוש הארץ ועל הפרחת השממה, על החלוצים שאפשרו את בניית המדינה ושגשוגה ועלינו כממשיכי דרכם בימים אלו".

בסיום הביקור, שיבח בוארון את השר אריאל ואמר, "אנו מודים לשר החקלאות שהגיע לחזק ובעצם להיות שותף במאבקנו הצודק כי את היישוב עמונה לא יפנו".טוען....