"מבטיח לכם, לעולם לא נרים ידיים"

מאמן הנבחרת החדש, אלישע לוי, במכתב פתוח לאוהדי הנבחרת: "ניתן בכל רגע על המגרש הכל, רק בואו לתמוך ולעודד"

נרי וייס , ב' באלול תשע"ו

אוהדי הנבחרת. לעודד ולתמוך
אוהדי הנבחרת. לעודד ולתמוך
צילום: פלאש 90

הכל כבר מוכן לקראת שריקת הפתיחה במשחק הכדורגל בין נבחרות ישראל ואיטליה, משחק שיהיה המשחק הראשון במסגרת קמפיין מוקדמות מונדיאל 2018 שיתקיים ברוסיה.

בעוד שעבור שתי הנבחרות המשחק הערב (שני, 21:45) שיתקיים באצטדיון סמי עופר שבחיפה יהיה הראשון עבורן בקמפיין מוקדמות המונדיאל, עבור שני מאמני הנבחרות יהיה זה משחקם הראשון כמאמני הנבחרת.

לקראת הבכורה הרשמית שלו על הקווים של נבחרת ישראל, פרסם אלישע לוי מכתב פתוח לאוהדי הנבחרת באתר ההתאחדות לכדורגל. "קהל יקר, למן הרגע בו התבשרתי על ההחלטה למנות אותי למאמן נבחרת ישראל, לא הסתרתי ולו לשנייה את הכבוד העצום שחשתי, את ההתרגשות שחוויתי ואת הסיפוק הגדול, את תחושת השליחות. אדם, לא משנה באיזה מקצוע בחר, עמל במשך שנים לעשות את הטוב שביכולתו במסגרת תפקידו, כדי שיוכל לכוון למקום הגבוה ביותר. ומבחינתי, אודה ולא אבוש, נבחרת ישראל היא החלום המקצועי הגדול מכולם", פתח לוי את מכתבו.

לוי סיפר כי בחודשים האחרונים, מאז קיבל את התפקיד הנחשק, מאמן נבחרת ישראל בכדורגל, נהנה זה מתמיכה עצומה בכל מפגש אקראי עם אוהדי ואוהדות הנבחרת, אזרחי המדינה. "כל אחד ואחת מכם ידע לתת מלה טובה, להשיא עצה, לפרגן, לחבק, לתמוך ולעודד".

לוי מודע לעובדה כי הקמפיינים האחרונים של הנבחרת, הבריחו מאות אוהדים שנמאס להם מאכזבה אחר אכזבה ומאינספור כישלונות. "הרצון שלכם לראות את הנבחרת מצליחה, אמיתי, כובש ומדבק. זאת אהבה ללא תנאים ויעידו על כך עשרות השנים בהן לא איבדתם תקווה לרגע ותמיד ידעתם להתייצב לימין הנבחרת. זאת זכות גדולה לייצג את מדינת ישראל וגאווה עצומה ליהנות מקהל כל כך חם, נאמן ותומך", כתב לוי.

את תחילת קריירת האימון שלו עשה לוי בקבוצה מבית שאן, כור מחצבתו, ולטענתו דווקא המקום ממנו הגיע אל משרת אימון הנבחרת הלאומית היא שתעמוד לזכותו ולזכות שחקניו בנבחרת. "כמי שגאה בדרך הארוכה והמאתגרת מבית שאן בואכה נבחרת ישראל, אני מבקש להבטיח לכם כי לעולם לא נרים ידיים מראש. נכון, בית שכולל יריבות עצומות כמו איטליה וספרד, אלופות עולם ואירופה, הוא אתגר אדיר, אבל אני ושחקני הנבחרת ניתן בכל רגע על המגרש את כל מה שיש לנו, ויותר".

עוד שטח לוי במכתבו את שיטת המשחק בה הוא דוגל ולאורה הוא מתכוון ללכת, על אף היריבות האדירות המחכות לנבחרת בקמפיין הקרוב. "הציפיה שלי היא שבכל משחק, מול כל יריבה, בבית ובחוץ, נציג את הכדורגל הטוב ביותר שלנו כנבחרת, נהיה מחויבים ונזכור תמיד את מי אנחנו מייצגים ועבור מה אנחנו משחקים".

"בקמפיין הקודם וברבים לפניו, היית אחד מכם. יושב ביציע, מחזיק אצבעות לנבחרת שלי, שמח בניצחונות ועצוב בהפסדים, חולם תמיד על הרגע בו תצליח נבחרת ישראל להעפיל לטורניר גמר המונדיאל או גמר היורו. עתה אני יורד מהיציע ועומד על כר הדשא, מוכן ובשל מבחינה מקצועית, מצויד בידע הנדרש ובניסיון שנצברו כבר עשרות שנים, במטרה להוביל מוביל חבורה של שחקנים מוכשרים שרוצים בכל מאודם להיות חתומים על אחד ההישגים הגדולים ביותר של הכדורגל הישראלי בפרט והספורט הישראלי בכלל. אני יודע, כאוהד, כשחקן, כמאמן, שזה לא תמיד מספיק, אבל למדתי להעריך את מי שמנסים בכל כוחם ומרצם".

"אין לי כוונה להנמיך ציפיות, לתרץ או לחשוש. אנחנו עולים גאים לכר הדשא ויורדים גאים, רק בזכות המחויבות, הרצון והיכולת לומר לעצמנו ולכם בכנות – נתנו הכל. בכל דקה, בכל משחק, בכל מגרש".

לסיום, פנה לוי במכתבו לאוהדים בבקשה אחת - תגיעו לעודד ולתמוך. "זה בדיוק מה שאני והשחקנים שלי צריכים מכם, אוהדים ואוהדות יקרים: להיות אתנו – בכל דקה, בכל משחק, בכל מגרש. סמי עופר וטדי הופכים לבית של נבחרת ישראל רק אתכם ורק בזכותכם.
יחד, על הדשא וביציע, לאורך כל הדרך".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il