כמעט: נבחרת ישראל פתחה עם הפסד 3:1

30,000 אוהדים ראו איך כמעט הנבחרת הישראלית מצליחה לחזור מול אחת מהנבחרות הטובות בעולם מפיגור. שער אדיר של בן חיים לא הספיק

נרי וייס , ב' באלול תשע"ו

כמעט. הפסד מכובד? ישראל איטליה הערב
כמעט. הפסד מכובד? ישראל איטליה הערב
צילום: פלאש 90

הפסד שעוד יצטערו עליו? נבחרת ישראל בכדורגל פתחה את קמפיין מוקדמות מונדיאל 2018 עם הפסד. הישראלים ירדו מכר הדשא באצטדיון סמי עופר שבחיפה, עם הפסד בתוצאה 3:1 לנבחרת איטליה החזקה.

הפעם, התוצאה באמת משקרת. הנבחרת הישראלית לא נפלה מזו האיטלקית במרבית שלבי המשחק, כשבחלק גדול מהזמן אף הייתה עדיפה על החבורה מארץ המגף. היה זה בעיקר בזכות הרחקה של ג'ורג'יו קייליני שהורחק בכרטיס צהוב שני ואדום בדקה ה-55 לאחר הכשלה על תומר חמד, חלוצה הישראלי של הנבחרת הלאומית.

הפעם, בניגוד לקמפיינים הקודמים, לנבחרת הישראלית מונה מאמן אמיץ בדמותו של אלישע לוי שלא פחד והימר עם הרכב התקפי שכמעט והצליח לעשות סנסציה ולצאת מהמשחק מול האיטלקים עם תוצאה טובה.

ראשי הנבחרת הישראלית שהוגרלה לבית קשה במיוחד עם אלופות אירופה ועולם בדמותן של נבחרות איטליה וספרד, ועם נבחרת אלבניה שגם כן עושה רושם כמו נבחרת חזקה מאוד, החליטו כי הקמפיין הנוכחי שהסיכויים להעפיל ממנו אל מונדיאל 2018 שיתקיים ברוסיה נמוכים, יהיה כולו במטרה לנטוע את הבסיס לשנים הקרובות. אחרי המשחק הערב (שני), נראה שזו אכן המטרה ושיש תקווה עבור אוהדי הנבחרת הישראלית.

עם מאמן חדש, הרכב שונה המורכב משחקנים רעבים וכישרוניים והנמכת ציפיות, אפשר לחלום על עתיד ורוד עבור הנבחרת הישראלית.

בעוד שהמחצית הראשונה נפתחה היטב בצד הישראלי, דווקא האיטלקים היו אלה שעלו ראשונים על לוח התוצאות כשאיבוד כדור במרכז המגרש תורגם לשער מהיר של אלופי העולם לשעבר מאיטליה.

האיטלקים הציגו משחק מסודר ומהיר אבל חסרו ברק בהתקפה ולא הגיעו להרבה מצבים. אבל גם זה לא מנע מהם לעלות ל-2:0 כשבן ביטון הכשיל ברחבה הישראלית ולאנטוניו קנדרבה לא נותר אלא להכניס את בעיטת העונשין מ-11 מטרים אל תוך שערו של דודו גורש.

דקה 31, 2:0 לאיטליה, ונראה היה שזו רק התחלת הקריסה של הנבחרת הישראלית. ארבע דקות לאחר השער האיטלקי, הצליחו תומר חמד וטל בן חיים להשתלט על כדור ארוך. בן חיים הרים את הראש ובנונשלנטיות הקפיץ מעל מי שנחשב לשוער הטוב בעולם, ג'ינוגלי בופון.

שערו המדהים ומלא האומץ של בן חיים מיד עשה כותרות ברשתות החברתיות והגיע לאירופה כולה. 2:1 מדהים לאיטלקים.

גם היכולת הטובה של הבחורים מישראל לא גרמה לציפיות מהם לעלות ואף אחד לא חשב שהוא יראה משהו אחר במחצית השניה.

או אז הורחק קייליני והנבחרת הישראלית השתלטה על המשחק כולו. מאמן הנבחרת החדש, אלישע לוי, הימר על ההתקפה והכניס עוד שחקנים יצירתיים וכמעט שהצליח לו. החמצות מסמרות שיער של החלק ההתקפי של הנבחרת הישראלית וחוסר הריכוז הם אלה שמנעו מהם את שער השיוויון.

ומה קורה כשלא כובשים? נכון, סופגים. בדקה ה-83, ובניגוד גמור למהלך המשחק, כבשה הנבחרת האיטלקית את שערה השלישי במשחק שקבע סופית - הנבחרת הישראלית פותחת את קמפיין מוקדמות המונדיאל עם הפסד ביתי.

הפסד מכובד לכל הדעות. כזה שעוד עשויים להצטער עליו בהמשך. בכל מקרה, התקווה בת שנות אלפיים והעתיד של הנבחרת הישראלית על פי המשחק הערב, ורוד מאי פעם.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il