שנה ללא אלכס: הנכים בגילה מתגעגעים

במעון הנכים בשכונת גילה בירושלים נערכה אזכרה לאלכס לבלוביץ' הנרצח הראשון בגל הפיגועים האחרון.

בני טוקר , ד' באלול תשע"ו

ניר, בנו של אלכסנדר לבלוביץ' הי"ד
ניר, בנו של אלכסנדר לבלוביץ' הי"ד
צילום: חזקי עזראטוען....

השבוע נערכה במעון לנכים שבשכונת גילה, טקס אזכרה לזכרו של אב הבית בשלושים השנים האחרונות, אלכסנדר לבלוביץ', הנרצח הראשון בגל הטרור האחרון.

לבלוביץ' נסע עם רכבו בערב ראש השנה יחד עוד עוד שתי נשים שהסיע לביתם בארמון הנציב לאחר סעודת החג. ארבעה מחבלים תושבי צור באהר יידו אבנים ופגעו ברכב שכתוצאה מהפגיעה סטה מנתיבו התנגש בעץ ומת במקום. הארבעה הואשמו בהריגה.

שלום לביא חתנו של אלכס מספר על ההתרגשות אתמול במעון הנכים, "עברה עלינו שנה לא קלה, אבל בעיקר על הנכים, אלכס היה בשבילם כמו אבא, במשך שלושים שנה הוא דאג להם, היו לו ידיים מופלאות, הוא דאג לרווחתם, איש נדיב וטוב, וכמו תמיד הטובים הולכים. אתמול הנכים סיפרו עליו והראו מצגת, מסתבר שהוא היה יותר מיוחד ממה שחשבנו".

לדבריו בני המשפחה עברו גם הם תקופה לא פשוטה, "הנפגעת העיקרית איריס בת הזוג של אלכס שמתמודדת עם הרבה בדידות, גם אנחנו הילדים והחתנים מתגעגעים מאוד לא היה חג שלא היינו יחד".

שלום מיצר על גל הפיגועים שבא לאחר הפיגוע, "אתה אף פעם לא מאמין שזה יגיע אליך, אלכס בסך הכל רצה להחזיר לארמון הנציב בת משפחה אחרי סעודת החג. אנחנו לא הראשונים ולא האחרונים שמצטרפים למשפחת השכול, לצערנו במקרה שלנו תפסו את המחבלים והם נאשמו בהריגה בלבד. יש כאן כאב גדול על אובדן עצום, ועל המחיר שאנחנו צריכים לשלם כדי לחיות כאן בישראל".