"מי שעלה להר הבית - שיחזור בתשובה"

הרב יצחק יוסף יוצא נגד רבנים "שעושים רעש" ומקלים בהלכה וסיפר על התנגדות הרב קוק לעלייה להר הבית: "עכשיו אלול, זה איסור כרת".

חזקי ברוך , ו' באלול תשע"ו

הרב יצחק יוסף
הרב יצחק יוסף
צילום: יעקב כהן, פלאש 90

הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף, השתתף הלילה (שישי) בליל הלימוד המיוחד שנערך בסמוך לקברו של הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ''ל בהר הזיתים בירושלים.

הרב יוסף יצא בדבריו נגד הרבנים המקלים בגיור, הזכיר את התנגדותו של הרב קוק לעליית יהודים להר הבית ואמר כי כלי תקשורת נמנעים מלסקר את הקשיים של הגברים העגונים אלא רק את העגונות.

"אנחנו בהילולת הרב הראשי לישראל הראשון, הרב אברהם יצחק הכהן קוק. היו לרב קוק מאבקים. לא היה לרב קוק קל, גם רבנים יצאו נגדו. למה אנשים יוצאים נגד רבנים? ה' מקים עליהם מתנגדים כדי שלא יהיה להם גאווה", הסביר הראשון לציון. ''הרב קוק היה אחד מגדולי הדור שלנו ורבים מספריו מוזכרים בספרים של אבא".

הרב יוסף אמר כי ישנם רבנים "שעושים רעש" ומקלים בהלכה. "הרב קוק לא שש להתיר כמו הרבנים היום. מגיעים אלי תיקים של עגונים ועגונות, יש הרבה עגונים שהתקשורת לא מסקרת אותם, רק את העגונות.

"גברים באים אלי ואומרים שהאישה סוחטת אותם ואני חותם להם והם לוקחים אישה שניה. אצלנו הספרדים מותר לקחת אישה שניה על ידי התרה של בית דין והתרה זאת באה מהרב קוק", סיפר.

הראשון לציון התייחס גם לנושא הגיור וסיפר ''היה לי ויכוח עם אחד מראשי הפולטיקאים שרצה שאני אקל בגיור. הרב קוק נלחם על כך". על תנועת בני עקיבא אמר הרב יוסף "הרב קוק נלחם ודרש הפרדה בין בנים ובנות בבני עקיבא ובבתי הספר".

הנגע לעליית יהודים בהר הבית אמר הרב יוסף "כמה הרב קוק דיבר שלא עולים להר הבית וכלל הרבנים יצאו בצורה חריפה מאוד נגד העליה להר הבית. בדיון של מועצת הרבנות על הר הבית הוחלט שרוב פוסקי הדור נגד עליית יהודים להר הבית.

"יש מיעוט רבנים שמתיר אבל אחרי רבים להטות. זה איסור כרת. מי שעלה להר הבית - עכשיו אלול ,שיחזור בתשובה", הוסיף הראשון לציון.