המשחקים הפאראלימפיים: היום הראשון

לאחר טקס פתיחה מרהיב ומרגש, החלו הספורטאים הפאראלימפיים להתחרות באולימפיאדת הנכים בריו שבברזיל. השחיינית הישראלית כשלה בגמר

נרי וייס , ו' באלול תשע"ו

נכים. אילוסטרציה
נכים. אילוסטרציה
פלאש 90

אולימפיאדת הנכים או בשמם המקצועי המשחקים הפאראלימפיים, יצאו לדרך בריו שבברזיל.

אחרי טקס פתיחה מרגש במיוחד לאור העובדה כי כל הספורטאים המתחרים במשחקים הינם בעלי מוגבלויות פיזיות, התקיימו משחקי היום הראשון של התחרות.

בדומה למשלחת הישראלית למשחקים האולימפיים לפני כחודש בריו, גם עבור המשלחת הישראלית הנוכחית למשחקים הפאראלימפיים, היום הראשון של התחרות נפתח ברגל שמאל.

ענבל פיזרו השחיינית הישראלית המצטיינת שבאולימפיאדות הקדומות זכתה במדליות, לא הצליחה לשחזר את הצלחותיה במקצה ה-200 מטרים חופשי. אחרי שהעפילה אל מקצה הגמר של ה-200 מטרים חופשי מהמקום הרביעי בשלב המוקדמות, סיימה פיזארו את מקצה הגמר בזמן של 3:03.29 דקות, תוצאה שהקנתה לה את המקום החמישי.

בהמשך התחרויות, תשתתף פיזרו גם במשחים הקצרים יותר בסגנון החופשי, ב-100 וב-50 מטרים, כשבנוסף תשחה גם ב-100 מטר חזה, 200 מטר מעורב וגם במקצה השליחים 4X50 מטר.

ספורטאים ישראלים נוספים שפתחו את המשחקים הפאראלימפיים כבר ביום הראשון של התחרות, היו חגית בריל ושי סיידה בענף הטניס שולחן, כמו גם נבחרת הכדורשער לנשים.

בעוד נבחרת הכדורשער סיימה את משחקה הראשון בטורניר בתיקו 1:1 עם נבחרת הנשים של יפן, צמד הטניסאים הישראלים הפסידו כל אחד לחוד בתוצאה 3:0 ליריבים מאיטליה וטורקיה.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il