וצייצת בחגיך

כתבה על בתו היהודייה של טראמפ מעלה את הסברה כי בשבתות וחגים היא לא מפקחת על הטוויטר שלו. זו הסיבה לכמה ציוצים שעוררו סערה?

גיא כהן , ו' באלול תשע"ו

טראמפ עם בתו איוונקה
טראמפ עם בתו איוונקה
צילום: רויטרס

כתבה עיתונאית על בתו היהודייה של טראמפ מעלה את הסברה כי בשבתות וחגים היא לא מפקחת על ציוציו של אביה ב"טוויטר" – ולכן הוא נוטה דווקא אז להעלות ציוצים שמסבכים אותו בצרות.

כתבת פרופיל על הבת, איוונקה, שהתפרסמה השבוע במגזין "Highline" של "האפינגטון פוסט", מצטטת חברה אנונימית של איוונקה ושל בעלה, שגיבשה את התאוריה המעניינת. הכתבה מצביעה על מספר ציוצים של טראמפ שמתאימים לתאוריה:

באחת השבתות באוגוסט, לאחר רציחת בת דודו של כוכב הכדורסל השחור דוויין ריד, ע"י שחור אחר, צייץ טראמפ: "כמו שאמרתי: אפרו-אמריקאים יצביעו לטראמפ!".

כוונת הציוץ היתה שבעוד הדמוקרטים נוטים להאשים את גזענותם של שוטרים לבנים בהריגתם של שחורים, הרי שבמציאות, רוב השחורים נרצחים ע"י שחורים אחרים, דווקא משום שאין נוכחות מספקת של שוטרים. אולם הציוץ התקבל ע"י רבים כחסר רגישות וכניצול ציני של טרגדיה למטרת רווח פוליטי.

חודש קודם לכן, במהלך שבת אחרת, העלה טראמפ את הציוץ המפורסם עם הכוכב בעל שישה קודקודים שהכיל את המילים "המועמדת המושחתת ביותר אי פעם", לצד דיוקנה של הילארי קלינטון ושטרות כסף. הציוץ גרר גל של האשמות לגבי אנטישמיות סמויה.

כמה שבועות קודם לכן, בזמן חג השבועות, הגיב טראמפ לטבח באורלנדו עם המילים: "מעריך את הברכות על כך שצדקתי לגבי הטרור האיסלמי", במקום להביע צער.

החברה האנונימית סבורה שבזמן החגים, טראמפ אינו יכול להתייעץ עם איוונקה ועם בעלה, ג'ארד קושנר, ובכך הוא מאבד שני "פילטרים" חשובים שעשויים למנוע ממנו לעשות שטויות, לפחות בכל הקשור לטוויטר.