שוב חרם ספורטיבי על ישראל

בדומה לאולימפיאדה, גם במשחקים הפראלימפיים המתקיימים בריו שבברזיל הוחרמה ישראל. הפעם - נבחרת הנשים של אלג'יריה בכדורשער.

נרי וייס , ח' באלול תשע"ו

כדורסל נכים
כדורסל נכים
דוברות קרני שומרון

מתי יהיה לזה סוף? שוב חרם ספורטיבי על ישראל, הפעם במשחקים הפראלימפיים המתקיימים בריו שבברזיל.

אחרי שבמשחקים הפראלימפיים ב-2008 שהתקיימו בבייג'ינג לא הופיעה נבחרת הכדורסל של איראן לשחק מול ישראל, דבר שהביא להשעייתה מכל פעילות במשך שש שנים, שוב חרם ספורטיבי על נציגת ישראל באולימפיאדת הנכים.

נבחרת הנשים של אלג'יריה בכדורשער החליטה שלא להתייצב למשחק נגד ישראל. בתגובה להחלטת הוועד הפראלימפי שאמרו כי ינקטו נגד האלג'יראים יד קשה, אמרו ראשי המשלחת ההאלג'יראית כי לא התייצבו למשחק מול נבחרת הנשים של ישראל בשל העובדה שהחמיצו את הטיסה מפולין ב-5 לספטמבר.

יש לציין כי בעקבות החרם ואי ההתייצבות למשחק, זכתה ישראל בניצחון טכני בתוצאה 10:0.

קרייג ספנס, דובר הוועד הפראלימפי אמר בתגובה להודעת הנבחרת האלג'יראית על הסיבה לאי ההתייצבות למשחק כי הוא נוסע די הרבה ברחבי העולם, "אם אתה מפספס טיסת קונקשן - אתה בדרך כלל יכול להגיע ליעד כעבור 24 שעות. אני חושב שגם אם הן היו עולות על סירה מפולין לברזיל, עדין היו יכולות להגיע למשחקים בזמן. פתחנו בחקירה וננסה לקבל הסבר הגיוני".

בכל מקרה, היום צפויה להגיע נבחרת הנשים של אלג'יריה בכדורשער לברזיל וכבר מחר תשחק מול נבחרת יפן וביום שלישי מול הנבחרת המקומית של ברזיל. העונש, כמו בדרך כלל, יגיע כשכבר לא יהיה רלוונטי.

החרמת הנבחרת הישראלית תפסה כותרות ברחבי העולם כולו כשגם הנבחרות המתחרות בענף התייחסו לאירוע. מאמן אוסטרליה, פיטר קור אמר, "אף נבחרת שזוכה להשתתף במשחקים לא יכולה להרשות לעצמה לא להופיע בהם. אלג'יריה לא יכולה להרשות לעצמה לשחק מתי שהיא רוצה. זה מביך מה שקורה כאן, כשיש קהל של 3,000 איש שקנה כרטיסים ובא לראות משחק שלא מתקיים. אני רק מקווה שלא מדובר כאן בעניין פוליטי".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il