מנהיג הלייבור סירב להגיע ל'יד ושם'

ג'רמי קורבין סירב להזמנתו של יו"ר מפלגת העבודה, יצחק הרצוג, לבקר ב"יד ושם", בטענה שלוח הזמנים שלו מלא עד אפס מקום.

גיא כהן , ח' באלול תשע"ו

ג'רמי קורבין, המנהיג של הלייבור בבריטניה
ג'רמי קורבין, המנהיג של הלייבור בבריטניה
צילום: Russell Cheyne, רויטרס

מנהיג מפלגת הלייבור הבריטית, ג'רמי קורבין, סירב להזמנתו של יו"ר מפלגת העבודה, יצחק הרצוג, לבקר ב"יד ושם", בטענה שלוח הזמנים שלו מלא עד אפס מקום.

העיתון הבריטי "גארדיאן" דיווח כי הרצוג שיגר את ההזמנה בחודש אפריל. קורבין הגיב רק כעבור כמה שבועות ואמר שישלח במקומו את סגנו, טום ווטסון, או את מזכ"ל המפלגה, איאן מקניקול, בחודש נובמבר.

תזמון הפנייה מצביע על כך שייתכן שהרצוג ניסה לסייע לקורבין לשפר את הדימוי האנטישמי שדבק במפלגתו.

סוכנות הידיעות JTA ציינה כי הרצוג פנה אל קורבין לאחר שראש עיריית לונדון, קן ליווינגסטון, אמר שאדולף היטלר תמך בציונות. ליווינגסטון הושעה מהמפלגה בשל אמירתו אך הוא מסרב לחזור בו מהדברים, למרות שהמפלגה שוקלת להרחיקו משורותיה לצמיתות.

יו"ר "ידידי ישראל בלייבור", חברת הפרלמנט ג'ון ראיין, אמרה ל"גארדיאן" כי קורבין צריך היה למצוא את הזמן עבור הנסיעה. "אני מאוד מאוכזבת מכך שג'רמי דחה את ההזמנה של המפלגה האחות שלנו לבקר בישראל", אמרה.

"בהינתן הדאגה העמוקה שמעלה המחויבות שלו לפתרון שתי המדינות, האמירה שלו שארגוני טרור כמו חמאס וחיזבאללה הם 'ידידים', וההאשמות לגבי אנטישמיות שצצו בזמן המשמרת שלו, ביקור כזה היה אמור להיות בגדר עדיפות", הסבירה.

נזכיר כי בסוף השבוע השעתה הלייבור משורותיה גם את התורם היהודי מייקל פוסטר, אשר השווה את תומכי קורבין למיליציית ה-SA הנאצית. פוסטר ומשפחתו תרמו בבחירות האחרונות יותר מ-$500,000 למפלגה.