ליצמן: לפיד לא יהיה ראש הממשלה

במהלך אירוע בכפר המכביה התייחס שר הבריאות ליצמן לסקרים הממצבים את 'יש עתיד' כסיעה הגדולה בכנסת. "כיפה בכותל לא אומרת כלום".

חיים לב , ח' באלול תשע"ו

יעקב ליצמן
יעקב ליצמן
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

במהלך אירוע הצדעה לארגון זק"א-תל אביב המתקיים הערב (א') בכפר המכביה התייחס שר הבריאות יעקב ליצמן (יהדות התורה) לסקרים הממצבים את 'יש עתיד' כסיעה הגדולה בכנסת וטען כי הוא לא יהיה ראש ממשלה.

תחילה התייחס ליצמן ליחסיו עם לפיד ואמר כי הוא עדיין מסרב לדבר איתו. "אני עדיין לא מדבר איתו ולא מתכוון לדבר איתו", אמר ליצמן באירוע.

"אז הוא עלה בסקרים. אני רוצה להרגיע את כולכם: הוא לא יהיה ראש הממשלה", טען שר הבריאות.

ליצמן הבהיר כי כל עוד לפיד לא ישנה את עמדתו באשר לחוקים החשובים למגזר החרדי הוא יזכה לכתף קרה מצידו. "כיפה בכותל לא אומרת כלום. כשלפיד יצביע בעד החוקים שלנו - נדבר", אמר.

נציין כי סקר שערך ערוץ 20 באמצעות מכון המחקר גיאוקרטוגרפיה ופורסם היום קובע כי בנימין נתניהו הוא המתאים ביותר לתפקיד ראש הממשלה. למקום השני הגיע ח"כ יאיר לפיד עם 14.7%, שר הביטחון אביגדור ליברמן עם 5.8%, שר החינוך נפתלי בנט עם 5.6% וח"כ ציפי לבני עם 4.9%.

בשבוע שעבר פרסם ערוץ 2 סקר ממנו עלה כי לו הבחירות היו מתקיימות כיום היתה 'יש עתיד' בראשות לפיד מקבלת 24 מנדטים ובכך עוקפת את סיעת השלטון - הליכוד - שקיבלה בסקר 22 מנדטים בלבד.