אמו של אורון: להתפלל להשבת הגופה

הרב הראשי לישראל הגיע לבית משפחת שאול האבלה על פטירת האב הרצל ז"ל. האם, זהבה, ביקשה שיעורר את הציבור לתפילה על בנה.

חזקי ברוך , ט' באלול תשע"ו

הרב לאו במהלך ניחום האבלים בבית משפחת שאול
הרב לאו במהלך ניחום האבלים בבית משפחת שאול
צילום: יח"צ

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, הגיע לביקור ניחומים בבית משפחתו של החייל הנעדר אורון שאול שבפוריה עילית - שאביו, הרצל שאול ז"ל, נפטר בשבוע שעבר.

זהבה, אמו של אורון ביקשה מהרב הראשי שיפעל לכך שהציבור יוסיף ויתפלל להשבת גופתו של אורון הי"ד.

נציין כי הרבנות הראשית הפיצה נוסח תפילה להבאת גופותיהם של אורון שאול והדר גולדין הי"ד לקבר ישראל: "אב הרחמים שוכן מרומים ברחמיו העצומים, הוא יפקוד ברחמים את החיילים הקדושים והטהורים הדר בן שמחה וחדווה לאה ואורון בן הרצל וזהבה, שמסרו נפשם על קדושת השם.

''מנשרים קלו ומאריות גברו לעשות רצון קונם וחפץ צורם בעוז ובענווה. יזכרם אלוהינו לטובה עם שאר צדיקי עולם, יביאם לקבר ישראל, ככתוב ואל עמו תביאנו, וינוחו בשלום על משכבם ונאמר אמן", לשון התפילה.

אתמול פורסם כי הרצל שאול ז''ל שנפטר לפני כשבוע וחצי ממחלת הסרטן, כתב מכתב לבנו אורון הי"ד שגופתו מוחזקת על ידי החמאס בעזה.

יום לפני פטירתו, ביקש הרצל מבנו אבירם, שישב ליד מיטתו, להקליד את המכתב לאורון. הדבר היחיד שביקש הרצל בכוחותיו האחרונים זה לחתום בעצמו על המכתב.

"אורון שלי, בני הגיבור, הלוחם האמיץ שלי", פתח שאול את מכתבו. "מאז שעזבת, הגוף שלי התחיל לבגוד בי, לא אשקר, מצבי הגופני יכול היה להיות טוב יותר אבל לצערי הוא מתדרדר, כל יום, עוד קצת ועוד קצת".

"ולמרות זאת אני ממשיך להיות חזק ולהאמין", המשיך האב השכול. "אסור לי לוותר כי אני רוצה להגיע לרגע שאותו אני מדמיין מהיום שנחטפת. הרגע הזה שבו ראש הממשלה והרמטכ"ל של צה"ל מתקשרים אליי ואומרים לי, הרצל, סמל אורון שאול לוחם בחטיבת גולני במסייעת 13 חוזר הערב הביתה מהמלחמה".

"אורון אהובי, באם תראה את המכתב הזה כשתחזור, בטח יספרו לך על כל מסכת הייסורים שעברה עלינו עד חזרתך מהשבי", הוסיף שאול. "השקרים והמניפולציות של כל אותם אנשים שהערכנו והערצנו בעבר, אבל בקשתי היא שלא תהיה בך טינה או כעס. אתה יודע למה? כי אין אף עם בעולם כמו עם ישראל".

"אורון אהובי יש לי וידוי. זוכר שכשהודעת שאתה מתגייס לגולני, ואמא התחננה שתחזור בך מההחלטה כי זה מסוכן, אז רק שתדע, למרות שלא אמרתי לך את זה, בלב הייתי מלא גאווה ושמחה. אני רוצה להתנצל בפניך בני האהוב שלא הקשבתי לאמא", חתם הרצל שאול את המכתב לבנו.