מדליה נוספת לישראל בריו

אחרי החותרת הישראלית מורן סמואל שזכתה אמש במדליית הארד, גם הקלע דורון שזירי זכה במדליה כשסיים שלישי בגמר הקליעה מ-50 מטרים

נרי וייס , ט' באלול תשע"ו

מדליה
מדליה
צילום: פלאש 90

מדליה רביעית בריו, שניה במשחקים הפאראלימפיים המתקיימים שם בימים אלו. אחרי מדליות הארד בענף הג'ודו במשחקים האולימפיים שהתקיימו לפני כחודש, ואחרי המדליה שזכתה אמש החותרת מורן סמואל, מדליית ארד נוספת לישראל על אדמת ברזיל.

הקלע המעוטר ואחד הספורטאים הוותיקים והמוערכים במשלחת הישראלית, דורון שזירי, סיים שלישי בגמר הקליעה מ-50 מטרים בשלושה מצבים, במשחקים הפראלימפיים בריו, מה שזיכה אותו במדליית הארד.

עבור שזירי מדובר בפעם השישית ברציפות בה הוא לוקח חלק במשחקים הפאראלימפיים, כשבכולן זכה במדליה, החל משנת 1996 ועד הערב.

אל מקצה הגמר הגיע שזירי כשסיים את שלב המוקדמות במקום הרביעי, וגמר העמיד תוצאה של 437.5 נקודות, מה שהביא לזכותו את המדליה השמינית בקריירה והשניה של המשלחת הישראלית למשחקים הפאראלימפיים בריו שבברזיל.

זכייתו במדליית הארד הערב של הקלע בן ה-49 מצטרפת אל שבע מדליות קודמות בהן זכה במשחקים הפאראלימפיים כשכאמור לראשונה עשה זאת באטלנטה 1996 כשקטף שתי מדליות כסף (3 מצבים ושכיבה). בהמשך זכה גם במשחקים הפאראלימפיים בסידני בשנת 2000 כשזכה בארד בשכיבה, שתי מדליות ארד הוא קטף באתונה 2004 (שלושה מצבים ושכיבה) ושתי מדליות כסף בבייג'ין 2008 ולונדון 2012, כל אחד מהן בשלושה מצבים.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il