פאראלימפיים: כמעט מדליה שלישית

זה היה קרוב למדליית ארד שלישית לזכות המשלחת הישראלית למשחקים הפאראלימפיים. אחרי 4:30 שעות של משחק הפסידו צמד הטניסאים הישראלים

נרי וייס , י' באלול תשע"ו

טניס (אילוסטרציה)
טניס (אילוסטרציה)
צילום: iStock

הישג היסטורי לצמד הטניסאים הישראלים במשחקים הפאראלימפיים המתקיימים בריו שבברזיל. צמד הטניסאים הישראלים שרגא ויינברג ואיתי ארנליב פגשו הערב את הצמד הבריטי ג'יימי בורדקין ואנדי לפטהורן למשחק על מדליית הארד בטורניר הזוגות לטניס כסאות גלגלים ושיחקו אלה מול אלה במשך ארבע וחצי שעות, דבר שנחשב כשיא חדש בזמן משחק טניס בתולדות המשחקים הפאראלימפיים אי פעם.

לכל טניסאי רגיל בעולם יהיה קשה לשחק במשך ארבע וחצי שעות רצופות. תוסיפו לזה את העובדה כי מדובר על טניס בכיסאות גלגלים ועל המוגבלות הפיזית של המתחרים בענף הזה במשחקים הפאראלימפיים בריו שבברזיל ותקבלו משימה על גבול הבלתי אפשרית.

מצד שני, מה שעברו הספורטאים הפאראלימפיים בדרך לריו ובחיים בכלל, הם כבר למדו - אין דבר כזה בלתי אפשרי.

הערב (שלישי) היו קרובים חברי המשלחת הישראלית למשחקים הפאראלימפיים בריו שבברזיל לזכיה במדליית ארד פעם שלישית במשחקים הנוכחים ובפעם השלישית ברציפות יום אחרי יום.

היה זה כשצמד הטניסאים הישראלים שרגא ויינברג ואיתי ארנליב פגשו את הצמד הבריטי ג'יימי בורדקין ואנדי לפטהורן למשחק על מדליית הארד בטורניר הזוגות לטניס כסאות גלגלים.

הצמד הישראלי פתח מצויין את ההתמודדות כשניצחו בתום מערכה ראשונה ודרמטית בתוצאה 6:3.

במערכה השניה התאוששו מעט חברי הצמד הבריטי כשעלו ליתרון 1:2 עם שבירה. הישראלים לא אמרו נואש ושברו מיידית בחזרה, אך במצב של 4:4 הצליחו הבריטים לשבור ל-4:5, ומשם הדרך לניצחון המערכה השניה והשוואת התוצאה הכללית ל-1:1 הייתה קלה כשניצחו את המערכה בתוצאה 6:4.

המערכה השלישית והמכרעת נפתח בשבירה של הבריטים, אבל הישראלים הגיבו מיידית ושברו ל-1:1. המשחקון המשיך להיות צמוד, מותח ודרמטי כשבסיום, מצב של 5:5 שברו הבריטים והגישו כדי לנצח את המשחק. ויינברג וארנליב הצליחו להיחלץ כששברו וכפו שובר שוויון, אבל ידם של הבריטים הייתה על העליונה ולבסוף ניצחו בתוצאה 7:2 בדרך לניצחון במשחק וזכיה במדליית הארד.

לצד ההפסד מדובר בהישג יוצא מהכלל של צמד הספורטאים הפאראלימפיים הישראלים כשלויינברג הייתה זו אולימפיאדה רביעית בסך הכללי, כשפעמיים אף זכה במדליות - מדליית כסף בבייג'ינג בטורניר הזוגות ובמדליית הארד במשחקים הפאראלימפיים שהתקיימו בלונדון בטורניר הזוגות. לעומת זאת, לארנליב מדובר במשחקים הפראלימפים הראשונים ונראה שעתיד מבטיח עוד מחכה לצמד הישראלים.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il