פותחים שנה חדשה בערד

לראשונה מזה שנים קלטה הקהילה הדתית בערד למעלה מ-15 משפחות בקיץ אחד, השבוע נערך הפנינג הוקרה והכרות למשפחות החדשות.

ערוץ 7 , י"א באלול תשע"ו

ערד
ערד
צילום: עצמי

עברו כבר הרבה שנים מאז ש"גן הכיפה", גן המשחקים המרכזי בשכונת נעורים בערד, מימש את ייעודו המקורי לשמח הורים וילדים.

המשברים שפקדו את העיר, הנסיגה הדמוגרפית החריפה וההזדקנות הותירו גם את הגן מחוסר תעסוקה מביט משועמם כיצד הילדים הצוהלים התחלפו בכלבים מקשקשי זנב.

אך הקיץ ההתרגשות בערד בשיאה, לראשונה מזה שנים קלטה הקהילה הדתית בערד למעלה מ-15 משפחות בקיץ אחד, השבוע נערך הפנינג הוקרה והכרות למשפחות החדשות בהשתתפות רבנים ואישי ציבור.

באירוע השתתפו למעלה מ250 איש מכל הקהילות ובתי הכנסת בעיר. אחרי שנים של זקנה חזר הגן לחיים וחדי העין יכלו להבחין שגם הדשא מתרגש.

ראש העיר, עו"ד ניסן בן חמו סיפר בהתרגשות שהוא לא זוכר את הגן הזה כל כך שמח מעולם. "מאז כניסתי לתפקיד שלבנו ידיים עם תנועת הבוגרים של בני עקיבא במאמץ להחזיר לערד את בני הציונות הדתית, אני מתרגש לעמוד כאן ולראות הצלחה כ"כ גדולה, אנחנו קוראים מכאן לעוד המון משפחות להצטרף למשימה הגדולה של ערד, אני והעירייה כולה נמשיך לחבק את הציבור הערכי והמסור הזה".

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) שמלווה באופן צמוד את גרעין בני עקיבא בערד הזכיר למשתתפים שבאירוע הפתיחה לגיוס משפחות שנערך בחנוכה קרא ראש העיר מי לערד אלי, "עכשיו עליך לקרוא אני לערד וערד לי, להמשיך את ההצלחה ולהביא עוד המון משפחות לערד".

הרב יהושע פיינה ראש האולפנה ורב בית הכנסת השכונתי סיפר שבואם של המשפחות החדשות לשכונה ניכר כבר תוך ימים אחדים בכל תחומי החיים "לראשונה מזה שנים מתקיים בבית הכנסת שלנו מניין סליחות מדי יום באשמורת הבוקר, בשבילנו זהו אירוע היסטורי".

באירוע נכחו גם חברי עירייה, הרב מתניה ידיד, ראש תנועת הבוגרים של בנ"ע, דוד גוטמן, מנהל גרעין חן במדבר בערד ואישי ציבור נוספים. "אחרי שנה אינטנסיבית של כנסי בוגרים, חוגי בית, שבתות קליטה והכרות, המון השקעה והמון תפילות אנחנו מאושרים לברך על הפרות הראשונים והקהילה המקסימה שמתחילה לצמוח כאן. אבל אנחנו גם יודעים שזה רק צעד ראשון כי בכדי לעצור את הקריסה הדמוגרפית של ערד חייבים להביא עוד הרבה מאוד משפחות ולשקם את הקהילות בעיר.

הקליטה עדיין בעיצומה ואנחנו מזמינים כל מי שמחפש משימה קהילה ואיכות חיים לבוא להכיר את המקום המדהים הזה", מסכם בחיוך דובי חלקיה, מנהל גרעין בנ"ע בערד.

האירוע בערד
צילום: עצמי