צפו: למה להרוס?

ח"כ יהודה גליק הגיע היום לחורבות הישוב מגרון שפונה לפני 4 שנים בדיוק וזעק: "למה להרוס? אין פה אף מילימטר חרוש. מי נהנה מההרס?".

חזקי ברוך , ט"ו באלול תשע"ו

יהודה גליק
יהודה גליק
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ח"כ יהודה גליק (ליכוד) הגיע היום (ראשון) לחורבות הישוב מגרון שפונה ונהרס לפני ארבע שנים בדיוק.

בסרטון שצילם במקום הוא מספר על מה שראו עיניו, "אני עומד במקום שעד לפני ארבע שנים בדיוק היה ישוב חי פורח ותוסס. עשרות משפחות גרו פה במשך שנים והן פונו מפה כי היה בכי נורא שיש פה שטח פרטי", אמר ח"כ גליק בציניות.

"פינו את הישוב מגרון בגלל אותן דרישות, והנה אנחנו היום ארבע שנים אחרי ומה יש פה? חורבה! מי הרוויח מהדבר הזה? אין פה מילימטר אחד חרוש או זרוע, אין פה בניה ואין פה אף משפחה פרטית שבאה לומר 'זה שלי'. כלום".

גליק מסביר כי המניעים של החפצים בהרס היה שנאת ההתיישבות, "כל מה שהיה פה היה כדי להשביע את התיאבון של אלה ששונאים את ההתיישבות, והיתה להם מטרה אחת: לא דאגה לאותו 'מסכן' שמישהו גנב לו את הקרקע, כי הוא אולי היה מעדיף לקבל פיצויים, הייתה להם מטרה אחת - שמחה לאיד ותקווה לפנות התיישבות יהודית".

גליק ביקש ללמוד לקח ממגרון למקרי ההרס שעומדים כעת בפתח, "היום כשאותן שאלות עומדות על עמונה, עפרה וגוש עציון ועל כל ההתיישבות, אני שואל את מי זה ישמח לפנות יישובים? אם יש גורם פרטי שיכול להוכיח שזה שלו שיבוא ויקבל פיצויים, אבל משפחות שגרו שנים למה לפנות אותן? למי זה יביא תועלת?".