גליק לא שולל לפעול נגד החלטת נתניהו

ראש הממשלה החליט להמשיך לאסור על חברי הכנסת לעלות להר הבית. ח"כ יהודה גליק: אם ההוראה תימשך עוד זמן רב לא מן הנמנע שאפעל נגדה.

חזקי ברוך , ט"ו באלול תשע"ו

ח"כ יהודה גליק
ח"כ יהודה גליק
צילום: Hadas Parush/Flash90

ח"כ יהודה גליק (הליכוד) הגיב להחלטת ראש הממשלה בנימין נתניהו להמשיך לאסור על חברי הכנסת והשרים לעלות להר הבית.

"כל עוד זאת ההנחיה כמובן שאכבד אותה", אמר גליק. ''מצער מאוד שבעקבות כמה פעולות של הסתה נגד המדינה והתססה לאלימות מצד חכים ערבים נאלצים כל החכים לשלם את המחיר''.

הוא הביע תקווה שההיגיון והשכל הישר ינצחו, כלשונו, וחברי הכנסת לא ייענשו בצורה קולקטיבית בגלל חברי הכנסת הערבים שעלו להר הבית בעבר ותרמו להסתה לטרור נגד יהודים.

''יחד עם זאת במידה וההוראה הזאת תימשך עוד זמן רב לא מן הנמנע שאשקול לפעול נגד ההחלטה", הדגיש ח"כ גליק. ''אינני שולל על הסף כל פעולה חוקית - ציבורית, פוליטית או משפטית''.

ההחלטה של ראש הממשלה להמשיך לאסור על חברי כנסת ושרים לעלות להר הבית התקבלה בהערכת מצב ביטחונית שקיים נתניהו לקראת חגי תשרי.

בדיון הנחה ראש הממשלה לתגבר את כוחות המשטרה, בעיקר בעיר העתיקה וסביב הר הבית, ולפעול בנחישות נגד כל ניסיון להפר את הסדר במקום.

בדיון הנחה ראש הממשלה להגביר את הפעילות נגד ההסתה הפלסטינית ברשתות החברתיות, כולל הרחבת הפעולה מול פייסבוק ופלטפורמות אחרות במטרה להוריד תכנים מסיתים.

כמו כן הנחה לגבש צוות תגובות שיוכל בעת הצורך להזים דיסאינפורמציה לגבי מדיניות ישראל בהר הבית. במקביל התעדכן ראש הממשלה על פעולת צה"ל והורה להגביר את הכוחות בצירי התנועה ובישובים ביו"ש.