אני מסתכלת עליכם ורואה אנשים אמיצים

רעיית נשיא המדינה נחמה ריבלין ורעיית הרמטכ״ל חנה איזנקוט ערכו מפגש עם חיילים בודדים לרגל ראש השנה.

אורלי הררי , ט"ו באלול תשע"ו

בית החייל בירושלים, הערב
בית החייל בירושלים, הערב
צילום: דובר צה"ל
רעיית נשיא המדינה נחמה ריבלין ורעיית הרמטכ''ל חנה איזנקוט הרימו הערב (ראשון) כוסית בברכה לשנה טובה במפגש עם חיילים בודדים שהתקיים בבית החייל בירושלים.

במפגש השתתף גם האלוף במיל' יורם יאיר (יַיָה), יו"ר 'יחד למען החייל' - הגוף המאוחד של האגודה למען החייל וקרן לב"י.

כמאה חיילים מיחידות צה"ל לקחו חלק באירוע, ביניהם חיילים המתגוררים בבית החייל בירושלים המשמש ביתם של כשמונים חיילים בודדים.

ארבעה מהחיילים שהשתתפו במפגש סיפרו לנחמה וחנה את סיפורם האישי: נתן סיידמן, חייל בודד מאוסטרליה המשרת בענף איתור נעדרים, גל כליף חייל בודד מצרפת המשרת כלוחם הגנה אווירית, אורן הרטוב מארה"ב המשרת כלוחם בגדוד 202 של הצנחנים וססליה ברמבילה מארגנטינה המשרתת כמפקדת מחלקה בקרקל.

״חיילות וחיילים, יקרים ואהובים" אמרה נחמה ריבלין, ״אני נרגשת לפגוש אתכם עם פרוס השנה החדשה. אני יודעת שכשאתם מגיעים הביתה לאחר שבוע בבסיס, ולעיתים אף יותר משבוע, אתם צריכים לדאוג לקניות, לבישולים, לארוחות, לכביסות ולגיהוץ של המדים. תקופת החגים היא גם תקופה לא קלה. זו תקופה שבה אנחנו מחפשים את הקירבה המשפחתית, את החום.

''אבל אני מסתכלת עליכם ואני רואה אנשים אמיצים. קמתם בבוקר אחד והחלטתם החלטה ויצאתם לדרך. אתם חדורי מטרה ורצון טוב לשרת בצה"ל ולהגן על מדינת ישראל. תודה לכם על כך", הוסיפה רעיית הנשיא.

חנה איזנקוט ברכה גם היא את החיילים והחיילות, "אני שמחה מאוד על ההזדמנות שניתנה לי לברך אתכם. כאמא לשני חיילים בסדיר ושלושה במילואים אני יודעת שלקחתם על עצמכם את האתגר העצום של לשרת בצה״ל. אתם ראוים לכל שבח על הנכונות להגן על מדינת ישראל.

במעשה שלכם אתם מחזקים את כל צה״ל ומהווים דוגמה לחיילי צה״ל ביחידות השונות. ישר כוח, חזקו ואמצו. אני מאחלת לכם ולבני משפחותיכם חג שמח", הוסיפה רעיית הרמטכ''ל.

יו״ר ׳יחד למען החייל׳, האלוף במיל' יורם יאיר (יַיָה) אמר באירוע "מרגש מאוד לראות אתכם, חיילים מ-80 מדינות שמגיעים לכאן וקושרים עצמם למדינת ישראל. אתם מחזקים אותנו ואני מאד מקווה שאנחנו מצליחים לחבק אתכם ולהחזיר לכם מעט אהבה".

בצה"ל משרתים כיום כ-6,400 חיילים בודדים, מתוכם 55% הם לוחמים ותומכי לחימה ביחידות השונות. מתוך כלל החיילים הבודדים בצה"ל, 54% עלו מ-80 מדינות שונות בעולם, והשאר חיילים בודדים שנולדו בישראל.