קרית ארבע אומרת תודה על הניסים

ראשי קריית ארבע, נציגי כוחות הביטחון ותושבים התכנסו בצומת הכניסה לישוב למעמד אמירת תודה לקב"ה על ניסי ניסיונות הפיגועים במקום.

שמעון כהן , י"ז באלול תשע"ו

מעמד אמירת התודה
מעמד אמירת התודה
צילום: דוברות קרית ארבע

אל צומת הכניסה לקריית ארבע הגיעו אתמול (שני) ראשי הישוב ונציגי כוחות הביטחון למעמד הודייה על שורת הניסים שאירעו במקום במרוצת גל הטרור הנוכחי.

"בכניסה לקרית ארבע חברון התחוללו לא מעט ניסים. עם עבודתם הנאמנה והמקצועית של כוחות הבטחון וההצלה, כיתת הכוננות וצה"ל, יד ה' לא הרפתה", מסבירים במועצה המקומית את המעמד בו נטלו חלק ראש המועצה, מלאכי לוינגר, מנהלי מחלקות המועצה ותושבים.

באירוע תיאר קב"ט הישוב את שלושת האירועים האחרונים שהתרחשו בצומת, פיגועים שיכולים היו להסתיים באסונות קשים ובהם ניסיונות לפיגועי דקירה ודריסה.

קב"ט המועצה הזכיר את השתלשלות האירועים וסיפר: "האירוע הראשון ב-ד' אדר ב'- בשעה 7:00 בבוקר, מגיעים שני מחבלים בטנדר מהכפר בני נעים נושאי נשק חם, עושים פרסה בכיכר ויורים לכיוון הטרמפיאדה, בה יש רק תושבת אחת (בדרך כלל הטרמפיאדה הומה בשעה זו). חיילי צה"ל מחזירים אש ומחסלים את שני המחבלים במקום".

האירוע השני התרחש דקות לאחר מכן, "עשר דקות לאחר מכן, בצומת כוחות והמולה ומגיע רכב נוסף, פורץ את המחסום ונכנס באוטובוס ממוגן שנמצא בצומת. גם בו יורים ומחסלים את המחבל. שני נסים, המחבל לא פגע באיש ולא היו נפגעים מכמות היריות בזירה לעבר המחבל".

אירוע נוסף התרחש ביום י"ח בסיוון: "מגיעה מחבלת ביום שישי בצהרים נכנסת ברכב ובעמודים, יורים בה וגם היא מחוסלת. וב"ה האירוע נגמר ללא כל נפגעים".

האירוע האחרון בצומת הכניסה לקרייה התרחש ביום שישי האחרון. "מגיעים מחבל ומחבלת מבני נעים, מסתובבים בבית ענון ונכנסים בעמודים ובטרמפיאדה, החיילים שיורים במחבל פוגעים גם במחבלת שהייתה עם סכין, ותכננה לרדת לדקור לאחר הפגיעה. בנס אין שום נפגעים!".

לאחר תיאור האירועים בפיו של הקב"ט קראו הנוכחים את תפילת 'נשמת כל חי' להודיה לקדוש ברוך הוא על הניסים שהתרחשו במקום.

באירוע נכח אבי אשכנזי, שחיסל את המחבל בפיגוע השני. בהתרגשות אמר: "צוותי הכוננות בקרית ארבע חברון שאני אישית זכיתי להיות חלק מהם, מאומנים, מוכשרים ושומרים על רמת מקצועיות מאוד גבוהה שותפים לכוחות הביטחון 24/7 בהגנה על תושביי העיר. אני מרגיש צורך להודות לכל אנשי המקצוע מהקריה שמכינים אותנו יום יום לקשה מכל, ובמקביל ממשיכים להתפלל לטוב, וכמובן מודה לבורא עולם על הנסים שגמל איתנו".