נתניהו: זהבי מחזק את מעמדנו בסין

בפוסט בפייסבוק סיפר ראש הממשלה כי בפגישה עם יו"ר הפרלמנט של סין דיברו השניים גם על יכולות המשחק של זהבי. "הסינים מסכימים איתי"

נרי וייס , י"ז באלול תשע"ו

זהבי. מסייע לחיזוק הקשר עם סין
זהבי. מסייע לחיזוק הקשר עם סין
צילום: פלאש 90

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו מודה - ערן זהבי הרבה יותר מרק שחקן כדורגל.

בפוסט בפייסבוק סיפר ראש הממשלה נתניהו כי נפגש אמש עם יו"ר הפרלמנט של סין, ז'אנג דה ג'יאנג במטרה לחיזוק שיתוף הפעולה בין סין לישראל וחיזוק מעמדה הבינלאומי של ישראל.

במהלך השיחה בין נתניהו ליו"ר הפרלמנט הסיני דיברו השניים גם על יכולות המשחק של זהבי והתרומה האדירה שלו לכדורגל בסין וממילא גם לחיזוק הקשרים בין סין לישראל. לדברי ראש הממשלה נתניהו, הסינים הסכימו כי האיכויות של זהבי כשחקן מרשימות, ודבר זה עשוי לעזור לישראל בחיזוק מעמדה הבינלאומי.

"ערן זהבי, אני רוצה לספר לך שבפגישה שהייתה לי היום עם יו״ר הפרלמנט של סין, ז'אנג דה ג'יאנג וחברי משלחתו, דיברנו לא רק על חיזוק שיתוף הפעולה בינינו אלא גם על יכולות המשחק שלך", כתב נתניהו. "שמחתי לראות שגם חברי המשלחת מסין מסכימים איתי. אתה שחקן ענק שמביא לנו הרבה כבוד וגאווה, ואלה מסייעים לנו באחת המשימות המרכזיות שאני עוסק בהן: חיזוק מעמדה הבינלאומי של ישראל".

מחר (רביעי, 14:35 שעון ישראל), יארח זהבי וקבוצתו הסינית גוואנגז'ו את יריבתם העירונית החזקה גוואנגז'ו אברגרנד לדרבי במסגרת גומלין חצי גמר הגביע הסיני, זאת לאחר שהמפגש הראשון בביתם של האדומים הסתיים בתיקו 2:2.

המנצחת במשחק תעפיל לגמר, ובסין יודעים כי מי שעשוי להעלות דווקא את הקבוצה החלשה יותר על הנייר, הוא לא אחר מאשר הישראלי, כוכב הקבוצה הסינית הקטנה של העיר.

על פי דיווחים באתרים שונים בסין, זהבי עשוי לעבור בתום העונה ללא אחרת מאשר ליריבה העירונית אותה הוא יפגוש מחר, ומי שנחשבת כקבוצה הבכירה ביותר בליגה בסין. "זהבי פוגש בפעם האחרונה את אברגרנד, אליה הוא עשוי לעבור כבר בתום העונה הנוכחית בשל רצונו לשחק בליגת האלופות של היבשת", כך נכתב באחד האתרים המקומיים במדינה.

הישראלי, שכבש 11 שערים ובישל 5 נוספים לחבריו לקבוצה, החל את הקריירה שלו בסין בטירוף אך לאט נרגע כשבצמד המשחקים האחרונים אפילו לא מצא את הרשת. האם מול היריבה העירונית העשירה זהבי יצליח לעשות זאת שוב, כשבפעמיים הקודמות בהן נפגשו השתיים הצליח זהבי לכבוש פעמיים ולבשל פעם אחת?

בישראל ובקבוצתו של הישראלי מקווים שכן. בכל זאת, חיזוק מעמדה הבינלאומי של ישראל עומד על הפרק.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il