"העתיד שייך לחדשנים"

ראש ממשלת ישראל וראש ממשלת אוסטרליה נפגשו בשולי עצרת האו"ם ודנו על שיתופי פעולה בתחומי המדע והטכנולוגיה.

יוני קמפינסקי, ניו יורק , י"ט באלול תשע"ו

נתניהו וראש ממשלת אוסטרליה
נתניהו וראש ממשלת אוסטרליה
צילום: קובי גדעון / לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש אמש (רביעי) עם ראש ממשלת אוסטרליה, מלקולם טרנבול, בשולי עצרת האו"ם בניו יורק.

בפתח הפגישה אמר נתניהו לעמיתו, "תמיד לעונג לפגוש אותך. אתה ידיד גדול של ישראל. לאוסטרליה ולישראל ידידות איתנה ואני מצפה בהתרגשות לביקורי הקרוב באוסטרליה. ואני מצפה לראותך שוב בישראל בקרוב".

ראש ממשלת אוסטרליה טרנבול השיב להזמנה, "טוב מאוד. ובכן לוסי (רעייתו של ראש ממשלת אוסטרליה - ח"ב) הייתה שם מוקדם יותר השנה".

טרנבול הוסיף, "השקנו את מרכז החדשנות הראשון שלנו יחד אתכם. באמת, אומת הסטארט-אפ העניקה השראה לחדשנות שלנו. אם כן, חממת החדשנות שלנו נמצאת שם ואנו נראה עוד הרבה שיתוף פעולה בין יזמי חדשנות ואנשי מימון באוסטרליה וישראל. זהו צעד חשוב מאד. כפי שאתה יודע, זו הדרך לשמור על יתרון במאה ה-21: עליך לחדש כדי להתמודד עם אתגרי הטכנולוגיה ולהפעיל את הדמיון לטובת הטכנולוגיה. כך מבטיחים שגשוג".

נתניהו השיב לטרנבול, "אני מסכים. אני סבור שהעתיד שייך לחדשנים. יש לנו אומות חדשניות ואנחנו יכולים לעשות הרבה יותר ביחד משאנו יכולים לעשות לחוד".

ראש הממשלה הזכיר לעמיתו האוסטרלי גם את קרב הפרשים האוסטרלים בדרום הארץ במלחמת העולם הראשונה, "בנוסף, אנחנו חייבים לכם טובה על הכוחות האוסטרלים ששחררו את ארצנו מהאימפריה העות'מנית. זה היה אירוע גדול. אני מאמין שזאת היתה הסתערות הפרשים האחרונה בהיסטוריה".

טרנבול ענה לנתניהו "הסתערות הפרשים האחרונה – נכון, בבאר שבע". נתניהו הוסיף, "עליך לבוא לראות אותה", וטרנבול השיב על כך, "כך אעשה. אני מצפה לשוב ולבקר".