בקרוב: עובדים מירדן במלונות בכל הארץ

בעקבות ההצלחה באילת נבחנת אפשרות להעסקת עובדים זרים גם במלונות בים המלח ובשאר רחבי הארץ.

אורלי הררי , כ"ה באלול תשע"ו

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: אדובי סטוק

שר הפנים אריה דרעי ושר התיירות יריב לוין קיימו הבוקר (רביעי) דיון עם אנשי המקצוע במשרדיהם, במטרה לבחון את הרחבת העסקתם של עובדים זרים בענף המלונאות בישראל.

במהלך הדיון, הוצגו בפני השרים נתונים לפיהם מגיעים מדי יום כ-600 עובדים מירדן לעסוק בעבודות שונות במלונות באילת, ביניהן חדרנות, ניקיון ועוד.

כזכור, העובדים נכנסים לישראל על בסיס אשרת עבודה יומית, כשבכל בוקר הם מגיעים למעבר הגבול ע״ש רבין בערבה, ובערב שבים לירדן.

השרים החליטו על הקמת צוות מקצועי בין-משרי שיבחן העסקת עובדים ירדנים גם במלונות ים המלח וכן הקצאת מכסה של עובדים זרים לשאר חלקי הארץ לצד הגדלת המכסה לעובדים באילת.

דרעי ולוין הסכימו כי הפרויקט נוחל הצלחה וזה הזמן המתאים לבחון את הרחבתו כדי לסייע הן למלונאים והן לעובדים.

״אנחנו ממשיכים את הפיילוט שהתחלנו באילת ומבקשים להמשיך עם הפרויקט גם במלונות ים המלח", אמר דרעי. "מדובר בפרויקט, אשר רווח כפול בצדו, הן לתיירות בים המלח והן להידוק היחסים בין ישראל ובין ירדן״.

שר התיירות, יריב לוין, הסביר כי "מדובר בצורך אמיתי בעובדי תחזוקה במלונות ים המלח. העסקת מאות ירדנים באילת בשנה החולפת מוכיחה עצמה ואני סבור שמודל כזה, או דומה לו, יתן את הפתרון למלונות ים המלח. חשוב להדגיש שהדבר יעשה מבלי לפגוע בהעסקתם של עובדים ישראלים בענף המלונאות".