עוד כוכב NBA הודיע על פרישה

אחרי קובי בראיינט וטים דאנקן, כוכב נוסף בליגת הכדורסל הטובה בעולם מודיע על פרישה: קווין גארנט תולה את הנעליים בגיל 40

נרי וייס , כ"א באלול תשע"ו

גארנט. שחקן נוסף פורש
גארנט. שחקן נוסף פורש
צילום: רויטרס

"מעולם לא חשבתי שיאהבו אותי ככה", כך כתב קווין גארנט בחשבון האינסטגרם שלו, מיד לאחר הודעתו כי הוא פורש ממשחק פעיל.

אחרי שמוקדם יותר הקיץ הודיעו קובי בראיינט וטים דאנקן כי הם פורשים ממשחק בליגת הכדורסל הטובה בעולם, הצטרף אליהם כעת גם קווין גארנט, חברם מליגת ה-NBA.

בדומה לפרידה של דאנקן מכדורסל, גם במינוסטה החליטו לבוא לקראת הכוכב הגדול ביותר שלהם, שבמדי הקבוצה התחיל את קריירת המשחק שלו, ולתת לו את הכבוד לסיים את הקריירה במדי הקבוצה.

כצעד של הבעת אמון והוקרת תודה, החליטו במינסוטה לשלם לגארנט את כל חוזהו לעונה הנוכחית - בגובה שמונה מיליון דולר - זאת למרות שלא ידרוך על הפרקט כלל.

הודעת פרישתו של גארנט למעשה שללה ממנו את הזכות להיות השחקן הראשון בתולדות ה-NBA שמתחיל את עונתו ה-22 בליגה.

את תחילת דרכו בליגת הכדורסל הטובה בעולם, ליגת ה-NBA, החל גארנט כאמור במינסוטה כשנבחר על ידה חמישי בדראפט 1995. גארנט הוביל את מינסוטה לשמונה הופעות רצופות בפלייאוף, החל מ-1997, כולל העפלה אחת לגמר המערב, אך מעולם לא זכה איתה בתואר האליפות.

תואר אליפות אחד יש לו לגארנט. היה זה בעונת 2007 כשזה באליפות כששיחק במדי בוסטון, יחד עם ריי אלן ופול פירס.

הצוות המוצלח כמעט זכו באליפות נוספת, אך הפסידו אותה בצורה דרמטית ללייקרס וקובי בראיינט. ב-2013, גארנט עזב את בוסטון והמשיך לברוקלין.

בפברואר 2015, חזר גארנט למינסוטה, הקבוצה אשר היוותה לו כבית ובה כאמור החל את דרכו בליגת הכדורסל הטובה בעולם.

בתוספת לתואר אליפות אחד בו זכה גארנט, זכה זה בלא מעט תארים אישיים כיאה לשחקן מוביל בליגת ה-NBA. תואר ה-MVP ב-2004, 15 פעמים נבחר למשחק האולסטאר, נכלל ארבע פעמים בחמישייה הראשונה של ה-NBA, שלוש פעמים בשנייה ופעמיים בחמישייה השלישית.

גארנט נבחר לשחקן ההגנה של העונה ב-2008 ונכלל תשע פעמים בחמישיית ההגנה ושלוש פעמים בחמישיית ההגנה השנייה. בנוסף, הוא הוביל את ה-NBA בין 2004 ל-2007 בריבאונדים בארבע עונות רצופות ובמאזנו גם מדליית זהב אולימפית עם ארצות הברית מאולימפיאדת סידני 2000.

עם 1,462 משחקים, בהם קלע בממוצע 17.8 נקודות ב-34.5 דקות, 10 ריבאונדים בממוצע למשחק, 3.7 אסיסטים ו-1.4 חסימות, קווין גארנט ייחסר לליגת הכדורסל הטובה בעולם ולאוהדי הכדורסל הרבים.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il