צפו: המסע הגרוטראלי הראשון ביו"ש

פורד פיאסטה משנת 1988, סובארו DL משנת 1993 ודייהטסו שרייד משנת 1997 הם רק חלק מהרכבים שלקחו חלק במסע שחצה את יהודה ושומרון.

חזקי ברוך , כ"א באלול תשע"ו

גרוטראלי
גרוטראלי
צילום: יוחאי הלל 360 וידאו

המסע הגרוטראלי הראשון ביהודה ושומרון הסתיים בהצלחה ביום חמישי האחרון.

עשרים צוותים של רכבי גרוטראלי הגיעו לקו הסיום בבית הכנסת העתיק בסוסיא הקדומה לאחר מסע מאתגר של שלושה ימים ביהודה ושומרון.

המסע הוזנק ביום שלישי בבוקר בגלבוע, עבר דרך בקעת הירדן ומזרח השומרון, גב ההר, מזרח הרי בנימין וגוש עציון, לינת לילה במדבר יהודה וחציית מזרח הר חברון עד לבית הכנסת העתיק בסוסיא הקדומה.

בסך הכל עברו הצוותים 300 קילומטרים בשטח קשה וסלעי עם רכבים שבדרך כלל אינם עוברים במקומות כאלו. בחלק מהדרך נאלצו להתמודד עם סלעים ועליות, משיכת רכבים עם חבלים, תיקונים מכנים מורכבים בשטח וחילוצים קשים.

הצוות הנחוש ביותר שזכה באות הוקרה היה צוות "סבתא זלדה" של אוריה דייפני (31) מגבעת הראל בבנימין שיצא למסע בפורד פיאסטה שנת 1988. הצוות התגבר על הכי הרבה אתגרים כולל החלפת רדיאטור, החלפת קלץ' בשטח, ציריות, החלפת צמיגים וחיבור מכסה מנוע חדש.

צוות greenmadar שזכה בפרס המעוצב ביותר כלל את חן גרינברג (33) ממושב ליבנים בצפון ועומר מדאר (40) מגבעת אבני שאיבזרו סובארו DL שנת 1993 יחד עם דורון אוהב ציון ושיר הימן. שניהם עוסקים במכונאות רכב ומומחים לרכבי שטח.

בפרס הצוות הטוב ביותר זכו בני משפחת דל מאלקנה שהגיעו בדייהטסו שרייד שנת 1997 בהרכב משפחתי עם אבא אשי (51) ושני ילדיו אלעד (26) ואוהד (20) . לצוות שלהם קראו "דל השמאטע" שניתן להם על ידי המאייר שי צ'רקה.

חגית זיידנר דוד, מנהלת המסעות של הגרוטראלי ליוותה את כל המסע במשך שלושה ימים והייתה מלאת אדרלנין והתרגשות. "זה היה מסע הכי קשה שלנו אבל מדובר בקושי טוב. מסע קשוח מאוד. לא הכרנו את האזורים האלו ביהודה ושומרון והיה קושי לארגן את המסע בגלל הרבה תיאומים מול הצבא.

"גם השטח היה קשה, עליות ושבילי שטח קשים שלא ראינו במקומות אחרים בארץ. זה המסע הכי עוצמתי שהיה לנו מכל הבחינות. פגשנו אנשים שונים מאיתנו - דתיים וחרדים מכל הארץ והחיבור היה מדהים, הרגשנו כמו משפחה", תיארה.

ראש המועצה האזורית הר חברון יוחאי דמרי שפגש את המשתתפים בקו הסיום בבית הכנסת העתיק בסוסיא נשמע מתרגש מהחוויה הייחודית. "עשיתם את הדרך של דוד המלך מצפון לדרום, דרך השומרון, בנימין ויהודה עד שהגעתם לכן, ליד חברון עיר האבות.

''חברון מחברת אנשים ולכן דוד המלך בחר לחיות כאן. גם אתם עברתם אתגר קשה שחיבר אתכם זה לזה וגם לאזור ארץ התנ"ך. אתם תמיד מוזמנים לכאן ברכב, בג'יפ או ברגל", הבהיר.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il