השפלה: בית"ר הובסה 4:0 בחיפה

אחרי 3 תוצאות תיקו וניצחון, הירושלמים חשבו שיוכלו להידבק לצמרת הטבלה עם ניצחון על הפועל חיפה. הגנה חלשה עלתה להם בארבעה שערים

נרי וייס , כ"א באלול תשע"ו

אוהדי בית"ר. (ארכיון) השפלה
אוהדי בית"ר. (ארכיון) השפלה
צילום: פלאש 90

אחרי שפתחה את העונה עם שלוש תוצאות תיקו רצופות וניצחון בתוצאה 0:3 במחזור האחרון על העולה החדשה הפועל אשקלון, הערב (מוצאי שבת) ירדו הירושלמים מכר הדשא עם הפסד ראשון העונה בליגת העל שבכדורגל. ועוד איזה הפסד.

ההפסד הגיע דווקא מול קבוצה חלשה ולא יציבה בדמותה של הפועל חיפה, שעם הניצחון מעפילה אל המקום השלישי.

חיפה שהגיעה למשחק הערב אחרי שני ניצחונות בשלושת משחקיה האחרונים ועם שיוויון נקודות כמו לבית"ר, ניצלה טעויות קשות בהגנת הירושלמים עם פתיחת המשחק בכדי לכבוש פעמיים, ושער נוסף כבשה כשהירושלמים היו עסוקים בלנסות ולכבוש הם.

בית"ר שעלתה בהרכב חסר לאור פציעותיהם של ז'והאן אודל, קובי מויאל ומרסל הייסטר, נראתה רחוקה מאוד מבית"ר של פתיחת העונה, ושחקני חיפה ניצלו זאת למן הרגע הראשון.

כבר בדקה ה-3 עלו השחקנים האדומים מחיפה ליתרון, כשמהראן לאלה הכניס כדור מדויק לאדילסון הברזילאי, שלא התבלבל ומקרוב גלגל פנימה את ה-0:1 לזכות האדומים.

השחקנים הירושלמים לא ניסו אפילו להגיע למצבים ו-12 דקות לאחר מכן, האדומים ניצלו זאת לשער נוסף, שוב מרגליו של אידלסון הברזילאי. טעות קשה בהגנת בית"ר כשמגבו וראלי כשלו בהרחקת הכדור, כשזה מצא את עצמו לבסוף ברגליו של אידלסון שמ-16 מטרים כבש בנגיעה חכמה את השני שלו במשחק והשני של חיפה.

לא רק שהתקפת הירושלמים לא סיכנה את שערה של חיפה, אלא שכמעט וזו חסרה שחקן משמעותי בדמותו של איתי שכטר שתיקל בחריפות את קפילוטו. במזל שכטר ספג רק כרטיס צהוב ולא אדום.

השחקנים הירושלמים החלו להתעורר אך לא הספיק להם בכדי לצמק את התוצאה עד להפסקת המחצית.

אל המחצית השניה עלו שחקני בית"ר נחושים הרבה יותר ורק הצלות גדולות של שוער חיפה, פלטהאוזן מנעה מהם את השיוויון. בית"ר אף הייתה יכולה לנצח את המשחק לולא שוער חיפה, אך משלא עשתה זאת, ניצלו שחקני חיפה את החיסרון בהגנת הירושלמים וכבשו שני שערים נוספים בתוך תוספת הזמן.

השער השלישי הגיע בהתקפה מתפרצת קטלנית של חיפה כשאדילסון דהר קדימה בניסיון לכבוש את שערו השלישי במשחק והשלישי של חיפה. ניסיון בעיטה של הברזילאי הפכה לבישול כשיאזביץ' גלש וכבש מול שער ריק ממטר את השלישי של חיפה.

3 דקות לאחר מכן זו כבר הייתה תבוסה והפשלה לכל דבר ועניין כשהאדומים כבשו אחרי עוד התקפה מתפרצת קטלנית. הפעם היה זה חנן ממן, ששיחק בעבר במדי בית"ר, כשבישל לשלומי ארבטיימן, עוד שחקן ששיחק במדי הירושלמים. מול קליימן ארבייטמן לא התבלבל וחתם את תוצאת המשחק - 4:0 מהדהד ומשפיל.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il