משרד הספורט יוזם: משחקי הגמר בי-ם

צוות בינמשרדי מיוחד שהוקם יבחן העברת משחקי הגמר בכדורגל ובכדורסל לירושלים. "מן הראוי הוא לקיים בירושלים משחקים רשמיים"

נרי וייס , כ"ב באלול תשע"ו

היכל הפיס ארנה. יוכר כהיכל לאומי?
היכל הפיס ארנה. יוכר כהיכל לאומי?
צילום: פלאש 90

משחקי גמר הגביע בכדורגל ובכדורסל יתקיימו באופן קבוע בירושלים? כך לפחות יוזמים במשרד התרבות והספורט.

מיד עם היכנסה של השרה מירי רגב למשרדי התרבות והספורט הצהירה זו כי תפעל בכדי לחזק את מעמדה של ירושלים כבירת ישראל, וכצעד מקדים העבירה את משרדי הספורט מתל אביב אל הבירה הירושלמית. כעת במשרדה עובדים על הזזת משחקי גמר גביע המדינה בכדורגל ובכדורסל באופן קבוע אל היכל הפיס ארנה שבבירה ואל אצטדיון טדי הסמוך.

"ממשלת ישראל פונה בבקשה להתאחדות לכדורגל ולאיגוד הכדורסל לקיים את משחקי גמר גביע המדינה בענף הכדורגל ובענף הכדורסל בעיר הבירה ירושלים", כך כתב המנהל הכללי של משרד הספורט ומי שעומד בראש הצוות הבינמשרדי המיוחד שהוקם לשם העברת המשחקים אל הבירה, יוסי שרעבי.

על פי הרעיון של הצוות הבינמשרדי המיוחד שהוקם, אצטדיון טדי והיכל הפיס ארנה שבבירה יוכרו כהיכל ספורט לאומי ואצטדיון לאומי, ובכך יועדפו על פני אירוח משחקים באיזור המרכז וצפונה.

במכתב אותו העביר ליו"ר ההתאחדות לכדורגל עופר עיני וכן אל יו"ר איגוד הכדורסל עמירם הלוי, כתב שרעבי עוד כי הדרישה היא לא רק לקיים את משחקי גמר הגביע בכדורגל ובכדורסל בבירה, אלא "אף אפשרות לקיים חלק משמעותי מהמשחקים הרשמיים הבינלאומיים של נבחרות ישראל בעיר ירושלים".

בעוד שההמלצה עליה יחתום שרעבי תועבר לאישורה של הממשלה, קיים ספק סביר כי הבירוקרטיה סביב אירוח המשחקים בהיכל הפיס ארנה ובאצטדיון טדי יעכבו ואף ימנעו את הדבר, שכן בעיית החניה הקשה ודרכי הגישה אל קריית הספורט שבבירה, עשויות למנוע מאלפי אוהדים הגעה אל המשחקים.

בסביבת הצוות הבינמשרדי המיוחד שהוקם אמרו כי אם לא יינתן אישור לקיום משחקי הגמר בבירה, ייבחנו סנקציות בדמות קיצוץ בתמיכה הכספית לאיגוד הכדורסל ולהתאחדות לכדורגל.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il