צפו: "האישה המוכה" מכה את בעלה

בעתונות סופר כי אב אלים שחטף את בנו בן ה-4 מידי אשתו המוכה, נלכד כעבור 3 חודשים בבני ברק. אבל מי באמת האלים בסיפור הזה?

, כ"ג באלול תשע"ו

מי מכה ומי מוכה?
מי מכה ומי מוכה?
צילום: צילום מסך

לפני חודשיים וחצי בישרה העיתונות כי נלכד אב ש"חטף" את בנו, לאחר מצוד שנמשך יותר משלושה חודשים. האב הוצג כאלים, אך הסרטון המצורף מספר סיפור אחר.

ב-31.3 דווח כי האב – רועי בן 36, מירושלים – חטף את בנו מהגן בעת שגרושתו שהתה במקלט לנשים מוכות. ב-11.7 בישרה העיתונות כי החשוד נלכד על ידי יחידת "הגדעונים" של המשטרה, בדירה בבני ברק בה הסתתר, וכי הילד "הוחזר הילד בריא ושלם לאמו".

ואולם, מהסרטון המצ"ב עולה שדיווחי העתונות על המקרה סיפקו לציבור תמונה חלקית מאוד ומסולפת. בסרטון, שצולם בביתם של בני הזוג לפני כשנתיים, נראית האישה מכה שוב ושוב את בעלה ובועטת בו, כאשר הוא מפגין איפוק מוחלט ולא מגיב כלל.

עקב אותה תקיפה, הורחקה האישה מהבית למשך חצי שנה.

כאמור, העתונות דיווחה על המקרה בצורה שונה מאוד. האישה קיבלה במה נרחבת לטעון כי סבלה ממכות והתעללויות שונות, והיא הוצגה כ"אישה מוכה". לדוגמה, באתר Ynet נכתב: "האם המוכה סיפרה למשטרה כי היא חוששת לחיים של הילד, זאת בשל אופיו האלים של האב". הדיווחים עוטרו באילוסטרציות שמשמשות תמיד דיווחים מעין אלו:

כך זה הוצג בתקשורת
צילום: צילום מסך

כחודש לפני שרועי לקח את בנו מהגן, האמא נכנסה עם הילד למקלט לנשים מוכות. לדברי רועי, המהלך נועד לנתק את הילד ממנו. מסרטונים שצפינו בהם ניתן לקבוע שהילד אינטליגנטי מאוד, וכי הוא קשור מאוד אל אביו. בידי רועי הקלטה מכמירת לב של שיחה בה הילד חזר וביקש ממנו כי יוציא אותו מהמקלט לנשים מוכות, משום שסבל שם מאלימות של ילד גדול ממנו.

רועי מתאר מסכת התעללות של הרשויות, הכוללת לחצים כבדים של ארגוני נשים.

מהדיווח ב-Ynet בחודש אפריל עולה כי ארגוני הנשים הקיצוניים אכן היו מעורבים במקרה. לפי הדיווח, האישה יוצגה ע"י שלוש עורכות דין, בהן עו"ד ממרכז רקמן באוניברסיטת בר אילן, אשר מסרה כי "העוול הגדול ביותר שיכול להיות לאישה נפגעת אלימות, שחיה שנים תחת משטר של הפחדה, טרור ואיומים, היה בחטיפת בנה".

עוד פרט שנשמט מדיווחי התקשורת הכללית הוא שהאישה הודתה לפני כ-4 שנים כי בדתה תלונות במשטרה נגד רועי, בשל חששה כי יתגרש ממנה. לדברי רועי, הוא ביקש להתגרש ממנה משום שגילה כי היתה נשואה בעבר לערבי, ובתור כהן הוא אינו יכול להיות נשוי לה.

האישה: שיקרתי
צילום: רועי

נציין כי לרועי יש עבר פלילי אך לא בתחום של אלימות במשפחה. אם לשפוט על פי הסרטון, הרי שאשתו לא חששה ממנו כלל.