הפתח': התהילה כורעת ברך בפני השהידים

המחבל, מבצע הרצח המשולש באוקטובר האחרון בירושלים, זוכה להלל ולהוקרה מתנועתו של אבו מאזן, הפתח' ומהרש"פ.

שמעון כהן , כ"ד באלול תשע"ו

הלל למחבל
הלל למחבל
צילום: צילום מסך פייסבוק הפתח'. מבט לתקשורת הפלשתינית

בראשית החודש מסרה ישראל לקבורה את גופתו של המחבל בהאא' עליאן שביצע יחד עם המחבל בלאל גאנם רצח של שלושה ישראלים בחודש אוקטובר האחרון בירושלים.

מסירת גופתו של המחבל זיכה אותו בהלל ושבח מתנועת הפתח', תנועתו של אבו מאזן ומהרש"פ.

צמד המחבלים ביצעו את הפיגוע הרצחני באוטובוס בירושלים כאשר עלו אליו כשהם חמושים בסכין ובאקדח ורצחו את חביב חיים (בן 78), אלון גובברג (בן 51) וריצ'רד לייקין (בן 76) הי"ד. עליאן נורה וחוסל בידי מאבטח, ובלאל גאנם נעצר, והוא מרצה 3 מאסרי עולם.

ביום מסירת גופתו של עליאן לקבורה בידי בני משפחתו פרסמה תנועת הפתח' את תמונתו בדף הפייסבוק של הארגון ולצד הגדרתו כ'שהיד', המעמד הנעלה ביותר הניתן באיסלאם, נכתב "רחמי אללה על בהאא' ועל כל השהידים הגיבורים שלנו. התהילה כורעת ברך בפניכם", כך מדווח מכון 'מבט לתקשורת הפלשתינית'.

עוד מדווח המכון כי סוכנות הידיעות הרשמית של הרש"פ, וופא, כתבה דברי הוקרה על המחבל ביום מסירת גופתו: "השהיד בהאא' עליאן עלה השמימה ב-13 באוקטובר בשנה שעברה [2015], לאחר שעשה פעולת דקירה וירי באוטובוס ישראלי יחד עם האסיר בלאל גאנם".

ב'מבט' מדגישים את משמעות ההגדרה הזו ומציינים כי עולה ממנה שבעיני סוכנות הידיעות של הרש"פ, "וופא", העובדה שבהאא' עליאן רצח אזרחים ישראלים באוטובוס בדקירות סכין, ומותו במהלך פעולה זו, הופכת אותו להיות ראוי "לעלות השמיימה" כלומר להגיע לגן עדן.

בהקשר זה מעירים עוד ב'מבט' ומציינים כי באותו יום פרסמה תנועת הפתח' מחדש טקסט שכתב עליאן מספר חודשים לפני שיצא לבצע את הפיגוע רצחני בו חוסל. עליאן קרא לטקסט: "עשרת הדיברות של כל שהיד," ובאחד הסעיפים בו הוא מביע משאלה כי בנו "ימות למען מולדתו". בין הדיברות הללו נכתב בין השאר: "4. אל תזרעו שנאה בלב בני, תנו לו לגלות את מולדתו, ולמות למען מולדתו, ולא על מנת לנקום את מותי. 5. אם הם [ישראל] רוצים להרוס את ביתי, שיהרסו, שכן האבן אינה יקרה יותר מהנפש שיצר ריבוני. 6. אל תתאבלו על מות השהידים שלי, התאבלו על מה שיקרה אחרי לכתי. ...10. להתראות בגן העדן".