"קידם את השלום דרך הספורט"

שמעון מזרחי, יו"ר מועדון הכדורסל של מכבי ת"א נפרד משמעון פרס. "איש ענק ורב פעלים. מאבני היסוד של מדינת ישראל"

נרי וייס , כ"ה באלול תשע"ו

פרס ומזרחי. היכרות רבת שנים
פרס ומזרחי. היכרות רבת שנים
צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

איש חזון, סמל ומפות, מיחידי הסגולה שעיצבו את דמותה של מדינת ישראל. גם במועדון הכדורסל של מכבי תל אביב הצטרפו לדברי הפרידה מהנשיא התשיעי של מדינת ישראל, שמעון פרס שנפטר הלילה והוא בן 93.

"מועדון הכדורסל מכבי תל אביב מרכין את ראשו עם מותו של שמעון פרס, מגדולי המנהיגים בהיסטוריה של מדינת ישראל. איש חזון, סמל ומופת, מיחידי הסגולה שעיצבו את דמותה של מדינת ישראל ודאגו לכך שנוכל להתחרות במישור הבינלאומי. זכינו להיות בקשר אישי עם מנהיג נדיר, שתמיד הקפיד לברך את הספורט הישראלי ברגעיו הגדולים", כתבו בהודעתם המועדון הצהוב של מכבי ת"א.

מי שהכיר את פרס מקרוב היכרות רבת שנים, כשדרכיהם נפגשו לא פעם, הוא היו"ר המיתולוגי של המועדון הצהוב, שמעון מזרחי. "היה לי העונג והכבוד להכיר אישית את מר שמעון פרס, נשיאה התשיעי של מדינת ישראל, איש ענק ורב פעלים, מאבני היסוד של מדינת ישראל", אמר מזרחי, "הוא גילה התעניינות רבה בספורט, והיה האוהד מספר 1 של כל נציג של מדינת ישראל וקבוצותיה".

עוד אמר מזרחי כי פרס "ידע לקדם את השלום גם דרך הספורט, הכיר בחשיבותם של הספורטאים כשגרירי שלום, וריגש אותנו עד מאוד כשאירח את הקבוצה בלשכתו אחרי הזכייה ביורוליג ב-2014. יהי זכרו ברוך".

גם מועדון הכדורגל של מכבי חיפה פרסמו הודעת אבל כשכתבו כי הם "מרכינים ראש ואבל על מותו של שמעון פרס, נשיאה התשיעי ורוה"מ לשעבר של מדינת ישראל".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il