פרס שם קץ לאויב הקטלני - "המהנדס"

אליקים העצני לערוץ 7: "בואו נספור כמה ערבים שפרס שפך עליהם מיליארדים ועשה מהם מנהיגים יבואו להלוויה".

בני טוקר , כ"ה באלול תשע"ו

שמעון פרס
שמעון פרס
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

עו"ד אליקים העצני, איש קריית ארבע ומפעילי גוש אמונים, מתייחס בערוץ 7 לדברי ההספד הרבים שנשמעים על הנשיא לשעבר שמעון פרס ז''ל.

"קצת היססתי אם לדבר", מציין העצני, ''אחרי פטירתו של אדם בפרט שהיה בתפקיד כזה רם אבל שנוי במחלוקת, קשה לסכם את חייו בלי להתייחס לכל ההיסטוריה. אבל זה מנוגד למסורת היהודית ש'אחרי מות-קדושים אמור'.

''יש כאן חוכמה עמוקה של חז"ל, כי אנחנו שבט ועם אחד וגם אם יש מחלוקות מרות, כאשר מישהו נפטר לעולמו חשים בצער בוודאי באבל המשפחה. לכן לא אדבר לא על אוסלו ולא על התרגיל המסריח, ותרגיל לונדון או הפצצת הכור", אמר.

דעת הקהל מנצחת, קובע העצני ומסביר "כלי התקשורת גם של השמאל מדברים על האיש שבנה את המדינה, שחימש אותה, שבנה את הכור בדימונה, את אנטבה ואוסיף ואומר הוא גם זה ששם קץ לחייו של האויב הכי קטלני שהיה לנו בשעתו - 'המהנדס' (הארכי מחבל יחיא עיאש - ב.ט.) שאחראי לפיגועים רבים

"מעניין שפעולה זו (חיסול המהנדס) הביאה לגל של טרור שטרפד את אוסלו והערבים זוכרים לו את הדברים האלה. מזכירים לפרס את העץ ששתל בעפרה ואת סבסטיה וגם כאן בקרית ארבע הוא השאיר טביעות אצבע".

העצני מזכיר כי פרס ''הוציא את הארץ מהאינפלציה של עשרות אחוזים יחד עם יצחק מודעי ועוד ועוד. אבל לא תשמע אף אחד כמעט שמזכיר את המזרח התיכון החדש או את מרכז פרס לשלום".

"צחוק ההיסטוריה או צדק ההיסטוריה שלהלוויה שלו יבואו אובמה, הנסיך צ'רלס, הזוג קלינטון והאפיפיור ומי לא, אבל בוא נספור כמה ערבים יבואו אם בכלל, כמה ערבים שהוא הושיב אותם על כיסאם ברמאללה ושפך עליהם מיליארדים ועשה מהם מנהיגים, כמה מהם יבואו? הם כבר עכשיו משמיצים אותו.

"כך שיש מכבסת אמת בדעת הקהל במרחקים הסטורים והיא למעשה שופטת ועושה צדק, ואת אותו חזון שהוא כל כך רצה שיאפיין אותו, על זה מעט מאוד מדברים אם בכלל", מדגיש העצני.