רב הדסה: כל מטופל יזכה לאירוח בחג

ימי החג מאתגרים את בית החולים וגם את צוות הרבני של הדסה. לא רק מחלקת היולדות נערכת לשמח בחג, כל מי שייקלע למקום ייהנה מחג שמח

גלית אור , כ"ו באלול תשע"ו

הרב משה קליין, רב בית החולים הדסה
הרב משה קליין, רב בית החולים הדסה
צילום: דוברות הדסה

תקופת החגים הבאים על כולנו לטובה, מאתגרת את המרכז הרפואי 'הדסה' לקראת ימי ראש השנה בכל המחלקות, ובראשן מחלקות היולדות בבתי החולים 'הדסה עין כרם' ו'הדסה הר הצופים'.

הצוותים הרפואיים תוגברו וכך, נערך המרכז לקליטת יולדות שתגענה בערב החג ובמהלך החג וכן בשבת שלפניה, כולן, ככל הנראה, תיאלצנה להישאר לפחות עד מוצאי החג בבתי החולים בתום הצורך הרפואי.

שהייתן ושהיית היילוד מזכה אותם באירוח במחלקה שהוכשרה לכך. ההעברה והטיפול בהעברה למחלקה יעשו ע"י נוכרי.

בבתי הכנסת שבבתי החולים, נערכים לסדר מקומות ישיבה לכל מאות המתפללים שיזדמנו לבית החולים. את התפילות ינהלו חזנים ובלעי תפילות רהוטים ויראי שמים. גם בעלי התקיעה מפורסמים, בעלי שם וניסיון. שני מניינים מרכזיים יתקיימו במהלך החג, בנוסח אשכנזי ובנוסח עדות המזרח. בעלי התקיעה, יתקעו בשני הימים בשני בתי החולים בכל המחלקות.

שמח גם בתחום הקולינרי: בחדרי האוכל תוגשנה סעודות חג כיד המלך בכשרות מהודרת, עם כל ה'סימנים' הנהוגים. בני משפחות המאושפזים יוכלו להתארח בביה"ח וכמובן במלון "הדסה בייבי", וליהנות מאירוח מלא.

"כל צוות המחלקות שבאחריותי נערך לקראת החג, כולל ירידה לפרטים הקטנים ביותר. אומר פרופ' שמחה יגל מנהל האגף למיילדות של הדסה בירושלים. "היולדות, והתינוקות ירגישו אצלנו היטב את החג. מעבר לטיפול הרפואי המקצועי והמסור, חשוב לנו לספק תחושת חג מרוממת. אם בימות השנה אנחנו עובדים במלא המרץ ועם כל הנשמה, בחג ישנה תוספת רגישות", "אנחנו מאחלים לכל עם ישראל ובפרט ליולדות ולתינוקות החדשים שיצטרפו אלינו בתחילת השנה, בריאות ואושר".

"בתי הכנסת שבמרכז הרפואי ערוכים כראוי עבור המתפללים בימי ראש השנה", אומר רב המרכז הרפואי הדסה הרב משה קליין. גם מתפללים שיגיעו לבית החולים במהלך החג עצמו יוכלו להצטרף לתפילות ולסעודות. "כל מטופל שישוחרר מהמיון יזכה אף הוא לאירוח. אנחנו ערוכים גם למאות מתארחים".