מסננים במרכז ישיבו בני עקיבא

מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא יוצא למאבק הסברתי ומעשי מול אתגרי הסמארטפונים. חבילות האינטרנט שירכוש המרכז יהיו מסוננות.

שמעון כהן , כ"ו באלול תשע"ו

מהלך חינוכי הכרחי. אלחנן גלט
מהלך חינוכי הכרחי. אלחנן גלט
יח"צ

במוסדות מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא מתמודדים בשנים האחרונות עם קשיים לא מעטים ואתגר חינוכי מורכב שמייצרת תופעת הסמארטפונים. השבוע הוחלט במרכז לצאת במאבק שיכלול סינון האינטרנט במוסדות והסברה מוגברת.

על פי החלטה שהתקבלה מעתה ירכשו מוסדות בני עקיבא הישיבות והאולפנות חבילות אינטרנט מסונן שתפקידן יהיה להגביל את הגלישה בסמארטפונים בתחומי המוסד במידה והתוכן לא ימצא ראוי.

לצד העסקה בין מרכז יב"ע לאינטרנט רימון החלו בתחום החינוך לבנות תכנית הסברה שתצא לפועל כבר השבוע ותוצג לראשי המוסדות זאת במטרה להגביר את ההסברה גם בקרב התלמידים והתלמידות בסופו של דבר.

מנכ"ל מרכז ישיבות בני עקיבא, אלחנן גלט, מביע סיפוק מההחלטה ללכת על "מהלך חינוכי ראשון במעלה", כהגדרתו. "התלמידים והתלמידות נחשפים באמצעות הסמארטפונים לדברים שלא פעם הם רחוקים מאיתנו ומהם דברים שאינם משתלבים ברוח החינוכית שלנו. החלטנו ללכת על מהלך שמתמודד עם הנגישות הזו ברמה האופרטיבית וברמה החינוכית שבסופה יונחו המחסומים הנכונים לא רק בגלל סינון טכנולוגי אלא סינון ערכי חינוכי דתי".