8,000 שוטרים יאבטחו את הלוויית פרס

השר ארדן קיבל סקירה על היערכות המשטרה ללויה והורה לשים דגש על ניטור הרשתות החברתיות במטרה למנוע מראש פיגועים ופרובוקציות.

חזקי ברוך , כ"ו באלול תשע"ו

השר ארדן והמפכ"ל אלשיך
השר ארדן והמפכ"ל אלשיך
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן קיים הבוקר (חמישי) דיון הערכת מצב בירושלים לצורך בחינת היערכות משטרת ישראל לקיום הלווייתו של הנשיא לשעבר שמעון פרס ז''ל.

בכירי המשטרה בראשות המפכ''ל הציגו לשר את ההיערכות הכוללת להלווית הנשיא פרס בכל הגזרות: הר הרצל, הכנסת, נתב''ג, מרכז פרס ובתי המלון של המנהיגים המשתתפים בלוויה.

לפני השר הוצגו תוכניות הפעולה של אגף התנועה, מג''ב והמחוזות מרכז, תל אביב וירושלים. השר בחן את מדרגי ההיערכות של המשטרה שהתמקדו ב-4 מימדים עיקריים שהם: אבטחה וביטחון שוטף, תנועה, סדר ציבורי ואירועים פליליים, כל זאת תוך שמירה על מרקם החיים התקין ככל שניתן.

משטרת ישראל נערכה בכוחות מתוגברי. כ-8,000 שוטרים יקחו חלק בפעילות. כמו כן הוצגו לשר היערכות של גורמי ביטחון נוספים כדוגמת כבאות והצלה שתוגברו בעשרות צוותים.

בסיכום הדיון אמר ארדן, "מדובר במבצע מורכב ביותר של המשטרה והיא נערכה אליו תוך זמן קצר. התרשמתי שההיערכות הינה מקצועית והמוכנות גבוהה אך עדיין אנו בתקופה רגישה, הכוללת פיגועי יחידים והסתה ברשתות החברתיות. לכן, המשטרה נדרשת לאפשרות תגובה לכל תרחיש והציבור נקרא לעירנות".

המפכ''ל ציין, "משטרת ישראל נערכה בשיתוף פעולה מצויין עם כלל הגורמים הנוגעים בדבר: צה"ל, משרד הביטחון, כיבוי אש, מד"א ומשרדי הממשלה. תאום ושיתוף פעולה הכרחיים להצלחת האירוע כולו תוך שמירה על שלום הציבור ומתן אפשרות לקיום מרקם חיים תקין. כל זאת נעשה, במקביל להיערכות כוחות המשטרה בכל רחבי הארץ לאירועי חגי תשרי אירועים וביטחון שוטף".

השר הנחה את המשטרה לתת דגש לניטור הרשתות החברתיות, לנסות ולצפות זיהוי חשודים פוטנציאליים על מנת למנוע תרחיש של מפגע בודד או פרובוקציות שעלולות להיות מופנות כלפי המנהיגים שמגיעים להלוויה. השר אף הנחה את המשטרה לעשות כל מאמץ כדי לקצר את משך סגירת הצירים ככל שניתן כדי למנוע עומסי תנועה ואי נוחות לציבור.

כמו כן, הנחה השר על תגבור מוקד 110 של המשטרה והפניית הציבור אליו, כך שכל שאלה של הציבור בנושא הסדרי תנועה וסידורי הלוויה תיענה במהירות ובמקצועיות.