"נשא על כתפיו את תולדות עם ישראל"

ח"כ שלי יחימוביץ', יו"ר מפלגת העבודה לשעבר, נפרדת מהנשיא התשיעי שמעון פרס ומזכירה את תכונותיו הייחודיות.

חזקי ברוך , כ"ו באלול תשע"ו

שלי יחימוביץ'
שלי יחימוביץ'
צילום: חזקי ברוך

ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) מספרת בראיון לערוץ 7 על היכרותה עם הנשיא לשעבר שמעון פרס.

יחימוביץ' אומרת כי ההיכרות שלה עם פרס החלה כאשר היא שימשה כעיתונאית והוא כפוליטקאי, אך הקשר התהדק אחרי שנכנסה לפוליטיקה וכיהנה כראש האופוזיציה.

לדבריה בנשיא לשעבר שתי תכונות חשובות מאוד, "אין ספק שהוא היה אחת הדמויות היותר משמעותיות והיותר נבונות עם שילוב תכונות מאוד חריג - מצד אחד חזון ומצד שני יכולת ביצוע - זה דבר נדיר מאוד".

"גם אוהביו וגם מבקריו מכירים בשיעור הקומה שלו, גם לי היו מחלוקות איתו, אבל תמיד כשהייתי נכנסת אליו למשרד - בהתחלה כעיתונאית ואח"כ כפוליטיקאית - הייתי מיישרת את החולצה ומרגישה יראת כבוד כלפי האדם הזה שנושא על כתפיו את תולדות עם ישראל".

לשאלה האם היא הבחינה בשינוי אידיאולוגי שעבר על פרס ענתה יחימוביץ', "לא הייתי חשופה לזה אישית, אבל ידוע שהוא היה נץ גם ביטחוני ומדיני והוא טחד מאבות ההתנחלויות, אבל זה היה לפני שבגרתי. גם כעיתונאית וגם כשהצרפתי לפוליטיקה הוא כבר היה מזוהה עם מחנה השלום באופן מובהק וחד משמעי".

לדבריה פרס היה מזוהה עם המחנה השלום גם כאשר "ההשוואה בין החתירה לשלום לבין לכאורה חוסר אהבת המדינה הפכה להיות יותר ויותר נפוצה, אך הוא דבק באופן נחוש שלהיות אוהב המדינה ופטריוט פירושו גם לרצות שלום למדינת ישראל ולחתור אליו גם כשבוא נראה בלתי אפשרי"