ישראל אישרה: אבו מאזן ישתתף בהלוויה‎

ראש הממשלה בנימין נתניהו אישר את הגעתו של אבו מאזן לירושלים. יחד עמו יגיעו מספר בכירים ברש"פ, ביניהם סאיב עריקאת.

ניצן קידר , כ"ו באלול תשע"ו

אבו מאזן
אבו מאזן
צילום: הדס פרוש. פלאש 90

יושב ראש הרשות הפלסטיני אבו מאזן ישתתף בהלוויתו של הנשיא התשיעי שמעון פרס ז"ל מחר. ראש הממשלה בנימין נתניהו שנדרש לסוגיה, אישר את הגעתו של אבו מאזן לירושלים.

המנהיג הפלסטיני יעמוד בראש משלחת בת מספר משתתפים, שתכלול את סאיב עריקאת ובכירים נוספים שהיו ועודם אחראים על הקשר עם ישראל לאורך השנים - רובם עבדו בתקופות שונות מול פרס עצמו.

מוקדם יותר פנתה לשכתו של אבו מאזן למתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב מרדכי, בבקשה לתאם את השתתפותו של יו"ר הרשות ומשלחתו בהלוויה. בצד הישראלי היה רצון מלכתחילה לאשר למנהיגים ערביים להגיע להלוויה ואחרי סבב ההתייעצויות הנדרש הבקשה אושרה.

אבו מאזן יהיה המנהיג הערבי היחיד, לפי שעה, שישתתף בהלוויה. מלבדו, מלך מרוקו שלח את אחד מיועציו הבכירים ביותר שישתתף בהלוויה ונשיא מצרים שלח את שר החוץ שלו, סאמח שוכרי, להלווית פרס.

המנהיג הערבי היחיד מלבד אבו מאזן ששלח איגרת תנחומים היה מלך ירדן עבדאללה, שכתב במלים חמות על שאיפתו של פרס ל"שלום צודק" וכולל באיזור.

חשוב לציין שחברי הכנסת הערביים מהרשימה המשותפת - שומרים על שתיקה מאז נפטר פרס - ולו פירסמו הודעת אבל או באו לעבור על פני ארונו בכנסת. להלווים הם ככל הנראה לא מתכוונים להגיע.